Zwycięstwo w Chorzowie

Pierwszą połowę wygrali dziesięcioma punktami, ale w trzeciej kwarcie pozwolili rywalom na zniwelowanie dystansu do jednego oczka. W decydujących dziesięciu minutach rybniczanie zdobyli 30 punktów, czyli tyle, ile łącznie w drugiej i trzeciej kwarcie. Pierwsze dziesięć punktów dla MKKS-u w tym meczu zdobył Mirosław Frankowski i powiększył swój dorobek w pozostałych odsłonach zaledwie o cztery oczka. Dwoma przewinieniami technicznymi sędziowie ukarali Adama Renera, a jednym Stanisława Grabca.Koszykarzom MKKS-u pozostały do rozegrania dwa spotkania na własnym parkiecie – z Koroną Kraków i Mickiewiczem Katowice oraz na wyjeździe z MOSiR-em Krosno i Pogonią Prudnik. Termin mającego się odbyć w najbliższą sobotę (1 kwietnia) spotkania z Korną zostanie najprawdopodobniej zmieniony. (g)Alba Chorzów – MKKS Rybnik 70:80 (15:20, 14:19, 20:11, 21:30)Alba: Gembus 18, Zielony 10, Włodara 10, Łukasz Nowak 8, Podbiał 7, Bartecki 7, Czajkowski 7, Sebrala 4, Jankowiak 0.MKKS: Ochodek 19, Grabiec 18, Frankowski 14, Rduch 8, Majewski 7, Gołucki 7, Marczyk 6, Białdyga 3, Rener 0, Konsek 0, Anduła 0.