Szkoda takich punktów

W całym spotkaniu zespół trenera Wojciecha Boreckiego posiadał sporą przewagę, która narastała wraz z upływem czasu, ale długo piłka nie znajdowała drogi do bramki katowiczan, gdzie bardzo dobrze spisywał się Marek Kolonko.Akcję, która powinna być decydująca dla losów meczu, zapoczątkował bardzo dobrym podaniem Bartosz Woźniak. Piłkę przejął Roland Buchała, który w 62. minucie zastąpił Jakuba Rewaja. Wbiegł z nią na pełnej szybkości w pole karne Rozwoju, ale Kolonko wyszedł z bramki, skrócił kąt i odbił mocne uderzenie napastnika GKS-u. Piłka spadła przed linię pola karnego, gdzie znalazł się Łukasz Pielorz. Jastrzębski pomocnik celnie strzelił do opuszczonej przez Kolonkę bramki. Wydawało się, że w tym meczu nic więcej już się nie wydarzy, chyba że gospodarze podwyższą prowadzenie.Niestety w zaledwie dwie minuty później zawodnicy GKS-u nie upilnowali Rafała Lisa, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego umieścił piłkę w siatce strzałem głową z czwartego metra.Jastrzębianie mają teraz trzy punkty straty do przewodzącej tabeli Odry Opole, ale czeka ich w tym tygodniu zaległy mecz z Ruchem Radionków.GKS Jastrzębie – Rozwój Katowice 1:1 (0:0) Pielorz 80. – Lis 82. (głową)GKS: Bęben – Żukowski, Ciemięga, Midzierski, Wrześniak, Woźniak, Grabczyński, Taraszkiewicz, Szłapa (77. Pielorz), Małkowski, Rewaj (62. Buchała).Rozwój: Kolonko – Will, Polarz, Lis, Hanzel, M. Bosowski (90. Sudoł), Gad, Buffi (90. Kiszel), Jędrowski (66. Rytczak), Bonczek, Witkowski (75. A. Bosowski).Mecz zaległy19.04, g. 17: Ruch Radzionków – GKS JastrzębieZestaw par 22.04, g. 18.30: GKS Jastrzębie – Lechia Zielona Góra, g. 16: Promień Żary – Odra Opole, Ruch Radzionków – Miedź Legnica, Skalnik Gracze – Gawin Królewska Wola, Raków Częstochowa – Pogoń Świebodzin, g. 16.30: Rozwój Katowice – Arka Nowa Sól, g. 17: Polonia Słubice – Walka Makoszowy, Chrobry Głogów – Polar Wrocław. (g)