Blisko rozstrzygnięcia

Gdy w 92. min Adam Czerkas pokonał Witkowskiego, wydawało się, że mecz został rozstrzygnięty na korzyść gości. Jednak w futbolu gra się do końca. Minutę później wyrównał Bartosz Ława, który – przypomnijmy – jesienią strzałem w 90. min pozwolił Arce wywieźć trzy punkty z Wodzisławia. W tym tygodniu podopiecznych trenera Waldemara Fornalika czeka potyczka w kolejnym portowym mieście.Odra sąsiaduje z Pogonią w tabeli i obu zespołom będzie w nim zależało na odniesieniu zwycięstwa, które może mieć decydujące znacznie dla ostatecznego układu środka tabeli.W Gdyni poza tym, że obie bramki padły w doliczonym czasie gry, po jednym zawodniku z obu drużyn opuszczało boisko po obejrzeniu czerwonej kartki, a z powodu uniemożliwiających dalszą grę urazów zeszło z niego trzech graczy. Już w 13. minucie z tego powodu do szatni udał się Marcin Chmiest.Arka Gdynia – Odra Wodzisław 1:1 (0:0) Ława 90.+3 – Czerkas 90.+2Arka: Witkowski – Ł. Kowalski, Jawny, Jakosz, Pudysiak, Parzy (59. Ława), Ulanowski (35. Pilch), Moskalewicz (25. Bartoszewicz), Griszczenko (61. 2. żk i czk), Nawrocik, Niciński.Odra: Pilarz – Krysiński, Dudek, Dymkowski, Szymiczek (85. 2. żk i czk), Malinowski, Woś (87. Kokoszka), I. Kowalski (74. Cichy), Korzym, Muszalik, Chmiest (13. Czerkas).Zestaw par 27. kolejki: 28.04, g. 20: Amica Wronki – Wisła Kraków29.04, g. 18: Pogoń Szczecin – Odra Wodzisław, Górnik Zabrze – Arka Gdynia, Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna, Wisła Płock – GKS Bełchatów, Lech Poznań – Dyskobolia Grodzisk, g. 20: Korona Kielce – Legia Warszawa30.04, g. 16: Polonia Warszawa – Cracovia. (gk)