Niepokorny
Niepokorny

W sobotnim turnieju indywidualnym po trzech seriach startów komplet zwycięstw mieli na swoim koncie Zmarzlik i 14-letni reprezentant Rybek Kamil Cieślar. Zmierzyli się ze sobą w wyścigu 13. Pierwszy wszedł w łuk startujący spod bandy Zmarzlik i choć Cieślar przez cztery okrążenia jechał tuż za nim, maluch z Wawrowa nie popełnił błędu, nie odszedł od krawężnika i pewnie zwyciężył. Kamil Cieślar ze stratą jednego punktu zajął miejsce drugie, a trzecie kolejny rybniczanin Łukasz Piecha, który przegrał i z Cieślarem, i ze Zmarzlikiem.Podopieczni Antoniego Skupienia – Cieślar i Pecha – zamierzali wziąć rewanż w niedzielnym turnieju par, ale i tym razem się nie udało. Po serii trzech podwójnych zwycięstw w pojedynku z drugą parą Lotosu Gdańsk stracili dwa punkty, bo Łukasz Piecha po problemach z motocyklem praktycznie nawet nie wystartował. Pojedynek najlepszych Rybek z parą Speedway Wawrów zakończył się zwycięstwem gości – Zmarzlik był pierwszy, Cieślar drugi, Adrian Cyfer z Wawrowa trzeci, a Piecha czwarty. Trzecie miejsce wywalczyła ostatecznie rybnicko-bydgoska para Mateusz Wieczorek (Rybki) – Szymon Woźniak (Bydgoszcz). W dodatkowym biegu indywidualnym o Puchar Prezesa Firmy Wroban, już bez udziału Zmarzlika, zwyciężył Kamil Cieślar przed Adrianem Cyfrem i Woźniakiem.Kolejny turniej na stadionie Rybek już 20 maja, z miniżużlem pożegna się wtedy wychowanek Rybek Mateusz Magiera, który trenuje już pod okiem Mirosława Korbela w szkółce RKM-u.Wyniki: Złoty Kilofek – 1. B. Zmarzlik (Wawrów) 15 (3 3 3 3 3), 2. K. Cieślar (Rybki) 14 (3 3 3 2 3), 3. Łukasz Piecha (Rybki) 13 (2 2 3 3 3), 4. Sz. Woźniak (Bydgoszcz) 12 (2 3 2 3 2), 5. K. Mitko (Rybki) 10 (3 1 2 2 2)Puchar Firmy Wroban – 1. Wawrów 23 (B. Zmarzlik 15, A. Cyfer 8), 2. Rybki Rybnik 20 (K. Cieślar 13, Ł. Piecha 7), 3. Rybnik/Bydgoszcz 14 (Sz. Woźniak 12, M. Wieczorek 2), 4. Lotos Gdańsk 13 (M. Szymko 4, C. Szymko 9).
Tekst i zdjęcie: (WaT)