Kto straci punkty?

Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Ze względu na wizytę papieża w Polsce najbliższą kolejkę trzeciej ligi przesunięto z soboty na środę, 31 maja. Ostatnie rozdanie będzie miało miejsce w sobotę, 3 czerwca. Nadzieją podopiecznych trenera Wojciecha Boreckiego pozostaje konfrontacja Miedzi Legnica z Odrą. Przy remisie lub porażce Odry, GKS wskakuje na drugie miejsce, zakładając oczywiście, że w pozostałych do rozegrania meczach zdobędzie komplet punktów.Sytuacja może być jeszcze ciekawsza, gdy w najbliższej kolejce któryś z rywali jastrzębian straci punkty. Jest to bardzo prawdopodobne. Miedź rozgrywa najbliższe spotkanie w Makoszowach, gdzie będzie ją podejmować Walka. Zespół z Zabrza w pięciu ostatnich meczach przegrał tylko raz – na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu 2:3.Odra podejmuje Lechię Zielona Góra, która w ostatniej kolejce pokonała Skalnika Gracze aż 5:0. GKS ma o wiele mniej wymagających rywali. Za tydzień na własnym boisku zmierzy się z Pogonią Świebodzin (w ostatnich 11 spotkaniach bez zwycięstwa), a na zakończenie rozgrywek z Polarem we Wrocławiu (również bez zwycięstwa w ostatnich 11 spotkaniach; jesienią w Jastrzębiu było 4:1 dla gospodarzy).Każdemu z trójki przewodzących stawce zespołów, który w najbliższej kolejce straci punkty, druga liga może przejść koło nosa. Mimo dwóch porażek z rzędu piłkarzom z Jastrzębia najmniej to zagraża.W Królewskiej Woli dogodnych sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystali Mariusz Miąsko i Roland Buchała, a kibice, jastrzębscy działacze i trener mieli wiele uzasadnionych pretensji do arbitrów prowadzących spotkanie z Gawinem.Największe do tego, że druga połowa została przedłużona tylko o minutę, choć sędzia przerwał ją na około dziesięć minut po tym, gdy z sektora zajmowanego przez kibiców GKS-u posypały się w stronę boiska monety i inne przedmioty, będące wyrazem dezaprobaty dla sędziowskich reakcji.Gawin Królewska Wola – GKS Jastrzębie 1:0 (1:0) Wielgus 37.Gawin: Osiński – Stawowy, Marcioch (88. Broniszewski), Koziara, Dorobek, Piątkowski, Wielgus (80. Chochorowski), Kołodziej, Adamski, Józefowicz (75. Lis), Giza.GKS: Bęben – Żukowski (46. Pielorz), Ciemięga, Midzierski, Wrześniak (66. Chrabąszcz), Taraszkiewicz (83. Wrzask), Woźniak, Grabczyński, Szłapa (46. Buchała), Małkowski, Miąsko.Zestaw par 29. i 30. kolejki: 31.05, g. 17: GKS Jastrzębie – Pogoń Świebodzin, Odra Opole – Lechia Zielona Góra, Walka Makoszowy – Miedź Legnica, Arka Nowa Sól – Gawin Królewska Wola, Rozwój Katowice – Polar Wrocław, Polonia Słubice – Chrobry Głogów, Promień Żary – Raków Częstochowa, Ruch Radzionków – Skalnik Gracze.3.06, g. 17: Polar Wrocław – GKS Jastrzębie, Miedź Legnica – Odra Opole, Lechia Zielona Góra – Ruch Radzionków, Skalnik Gracze – Promień Żary, Raków Częstochowa – Polonia Słubice, Chrobry Głogów – Rozwój Katowice, Pogoń Świebodzin – Arka Nowa Sól, Gawin Królewska Wola – Walka Makoszowy. (gk)