60 lat LZS

Organizatorzy połączyli uroczystości z 10. Ogólnopolskimi Igrzyskami LZS. Startowali w nich zawodniczki i zawodnicy z Dębu Brzeźnica i LZS Owsiszcze. W zapasach w stylu wolnym Sylwia Bańczyk (kategoria wagowa do 70 kg) zdobyła srebrny medal, po brązowe medale sięgnęli Krzysztof Bileński (kat. do 74 kg) i Piotr Borowik (kat. do 96 kg), 5. miejsce zajął Piotr Grzeszczuk (kat. do 84 kg); w zapasach w stylu klasycznym piąty był Bernard Kolonko (kat. do 63 kg) z Owsiszcza, którego trenerem jest Julian Bolewski. Trener wolniaków z Dębu Krzysztof Ołenczyn został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, prezes klubu z Brzeźnicy, oraz wiceprezes Podokręgu ŚlZPN w Raciborzu Janusz Gałązka, a także Jan Śmieszek, długoletni korespondent sportowy „Nowin” i wiceprezes Podokręgu ŚlZPN w Zabrzu otrzymali medale 60-lecia ZLZS. (g)