Bez niespodzianek

Drugim pod względem liczby zdobytych punktów był w Toruniu Roman Poważny, trzeba jednak zwrócić uwagę, że punkty te zdobył, wygrywając z trzema słabymi rywalami: Stachowiakiem, Słaboniem i Wiśniewskim oraz z kolegami z zespołu.Debiut ligowy Sławomira Pysznego, wychowanka RKM-u, miał miejsce w wyścigu siódmym. Zbyt efektowny to on nie był; rybniczanin zajął ostatnie miejsce, za plecami Miedzińskiego, Poważnego i Słabonia. PodopiecznychTrenera Mirosława Korbela czeka już tylko ostatni mecz ligowy w Rzeszowie, zaplanowany na 24 września.RKM: Harris 12 (2 2 2 3 2 1), Mitko 0 (u 0 - -), Chromik 5 (0 2 1 d 0 2), Poważny 9+1 (2 2 1 2 2 0), Pyszny 0 (- 0 - -), Druchniak 1+1 (0 0 1 0), Pawlaszczyk 5 (2 1 0 2 0)7 września w Opolu odbył się finałowy turniej Brązowego Kasku, tradycyjnej rywalizacji juniorów młodszych, którzy mają nie więcej niż 19 lat. Ubiegłoroczny zdobywca tego trofeum rybniczanin Patryk Pawlaszczyk zajął tym razem dopiero piąte miejsce. Junior RKM-u pewnie wygrał swoje pierwsze trzy wyścigi, ale w dwóch kolejnych stracił trzy punkty, przegrywając z Jurgą, Zengotą i Szczepaniakiem. Był jednym z pięciu zawodników, którzy po rozegraniu 20 regulaminowych wyścigów mieli na swoim koncie po 12 punktów. By wyłonić zwycięzcę i podzielić miejsca na podium, rozegrano dodatkowy, czterobiegowy miniturniej. Pawlaszczyk najpierw przegrał z Jurgą i Szczepaniakiem, a potem, gdy prowadził z Jędrzejewskim i z tym samym Szczepaniakiem, na ostatnim łuku zdefektował mu motocykl, co wykluczyło go z udziału w biegu finałowym. Ten wygrał Mateusz Szczepaniak z Częstochowy, przed Jurgą z Leszna i Jędrzejewskim z Bydgoszczy.W turnieju tym wystąpił jeszcze jeden zawodnik RKM-u Sławomir Pyszny, ale w pojedynkach z bardziej doświadczonymi młodzieżowcami nie zdołał zdobyć nawet jednego punktu.W Tarnowie rozegrano kolejny czwórmecz Młodzieżowej Ligi Południowej. Z dorobkiem 31 pkt zwyciężyli juniorzy RKM-u, których skład okazał się najbardziej wyrównany. Drugie miejsce zajęli młodzi rzeszowianie (29 pkt), komplet punktów (12) zdobył dla nich Dawid Stachyra. Jako niepokonany zakończył też zawody Paweł Miesiąc, który jako rezerwowy na torze pojawił się tylko dwukrotnie. Trzecie miejsce zajęła drużyna Włókniarza Częstochowa (20), a czwarte Unia Tarnów (16).RKM: Pyszny 6 (1 3 2), Druchniak 4 (W 1 3), Mitko 9 (1 2 3 3), Fleger 3 (2 1 -), Pawlaszczyk 9 (2 3 2 2)7 września w urzędzie miasta z udziałem prezydenta Adama Fudalego i członków zarządu RKM-u odbyło się spotkanie w sprawie przekształcenia żużlowego klubu w sportową spółkę akcyjną. Na razie żadne kluczowe decyzje jednak nie zapadły.(WaT)