Koszarawa powiększyła przewagę

Rybniczanie grali w Mszanie w roli zdecydowanego faworyta. Dopingowani przez sporą grupę fanów już w czwartej minucie prowadzili po trafieniu Kamila Kosteckiego. Potem licznych sytuacji nie wykorzystywali Szewieczek, Wodecki czy Kuś. Bramkarz Startu Marcin Antończyk bronił w sposób nieprawdopodobny, a po drugiej stronie boiska gubiła się defensywa gości. W 31. minucie gospodarze wyrównali, a pół godziny później wyszli na prowadzenie. Wicelider, choć jego napór rósł z każdą minutą, zdołał tylko doprowadzić do remisu na kilkadziesiąt sekund przed końcem.Jeszcze gorzej od ROW-u wypadła w tej kolejce Odra II Wodzisław, w której podstawowej jedenastce w meczu przeciwko Grunwaldowi Ruda Śląska znalazło się dziewięciu pierwszoligowców. Rozczarowania postawą piłkarzy nie krył trener Krzysztof Zagórski.– Nie można w takim składzie przegrać meczu na własnym boisku – mówił po spotkaniu.Nikogo nie zachwycił też wynik uzyskany przez piłkarzy Pniówka Pawłowice w Dankowicach. Pasjonat tracił w poprzednich kolejkach średnio niemal cztery bramki w meczu, a beniaminek naszpikowany doświadczonymi zawodnikami musiał się zadowolić bezbramkowym remisem.W dziewiątej kolejce nie zawiodła jedenastka Przyszłości Rogów, wygrywając pewnie wyjazdowe spotkanie z zamykającą tabelę Gwiazdą Skrzyszów. Kolejny cenny punkt zdobyła Polonia Marklowice, która po bardzo nieudanym początku rundy teraz regularnie powiększa swój dorobek.Najciekawsze pojedynki najbliższej kolejki odbędą się w Pawłowicach, gdzie Pniówek zmierzy się z Przyszłością, i w Radlinie, gdzie Polonia Marklowice powalczy o kolejne punkty z przewodzącą tabeli Koszarawą.Wyniki 9. kolejki: Start Mszana – Energetyk ROW Rybnik 2:2 (1:1) Wramba 31., Moskal 61. – Kostecki 4., Tomiczek 87., Odra II Wodzisław – Grunwald Ruda Śląska 0:1 (0:0) Kasprzyk 68., Gwiazda Skrzyszów – Przyszłość Rogów 0:2 (0:1) Pawłowski 13., Pyka 90., Koszarawa Żywiec – Polonia Łaziska 2:1 (0:1) Smolec 79., Przybyła 90.+2. – Oszek 40., BKS Stal Bielsko-Biała – Łąka 0:0, Victoria Jaworzno – Polonia Marklowice 1:1 (1:1) G. Szwed 15. – Kuczmaszewski 10., Pasjonat Dankowice – Pniówek Pawłowice 0:0, Skałka Żabnica – Beskid Skoczów 1:0 (1:0) Dancik 34.1. Koszarawa 9 25 20:72. ROW 9 20 21:83. Rogów 9 19 21:84. Łąka 9 17 11:75. BKS Stal 8 15 16:126. Odra II 9 15 10:77. Skoczów 9 14 16:108. Łaziska 9 13 12:99. Pniówek 9 12 8:710. Grunwald 9 9 13:1511. Żabnica 8 8 5:1012. Marklowice 9 8 10:1613. Mszana 9 6 7:1514. Dankowice 9 5 7:3015. Victoria 9 4 13:1916. Skrzyszów 9 3 7:17Zestaw par 10. kolejki, 30.09, g. 11: Grunwald Ruda Śląska – Start Mszana, g. 14.30: Energetyk ROW Rybnik – Victoria Jaworzno, g. 16: Pniówek Pawłowice – Przyszłość Rogów, Beskid Skoczów – BKS Stal Bielsko-Biała, Polonia Łaziska Górne – Skałka Żabnica, Polonia Marklowice – Koszarawa Żywiec, Pasjonat Dankowice – Odra II Wodzisław1.10, g. 16: Łąka – Gwiazda Skrzyszów. (k)