Rewanż ROW-u

W najciekawszym spotkaniu jedenastej kolejki drużyna trenera Andrzeja Frydeckiego straciła bramkę już w 6. minucie po strzale Krzysztofa Bizackiego. Zanosiło się więc na powtórkę sprzed roku, ale już po upływie kolejnych sześciu minut wyrównał Wojciech Szewieczek. Gospodarze przycisnęli w końcówce pierwszej połowy, bombardując bramkę Andrzeja Skrockiego strzałami z dystansu. Obraz gry zdecydowanie się zmienił, gdy na 2:1 dla ROW-u podwyższył w 50. min Kamil Kostecki. Rybniczanie głęboko się cofnęli i zaczęli grać z kontry, stwarzając kilka znakomitych okazji do podwyższenia prowadzenia. Na minutę przed końcem jeden z szybkich ataków zakończył się powodzeniem, a uderzeniem pod poprzeczkę z 10 metrów popisał się Szewieczek. Trenera Frydeckiego i nielicznych kibiców z Rybnika cieszyło ogromne zaangażowanie piłkarzy ROW-u, którzy mają po tym spotkaniu już tylko punkt straty do Koszarawy.Jedyną niepokonaną drużyną od poprzedniej kolejki pozostaje Przyszłość Rogów, ale podopieczni trenera Adama Noconia po raz szósty w tej rundzie zremisowali. Są najczęściej remisującym zespołem czwartej ligi. W najbliższy weekend zmierzą się z Beskidem w Skoczowie. Najbardziej prawdopodobny wynik w konfrontacji tych zespołów to kolejny podział punktów.Na stadionie przy Bogumińskiej trzeciej porażki w tych rozgrywkach doznali piłkarze rezerw pierwszoligowej Odry. Wodzisławianie, w szeregach których wystąpiło kilku zawodników kadry pierwszego zespołu, wypadli blado na tle beniaminka z Pawłowic. Drużyna trenera Mirosława Szwargi zdecydowanie lepiej radzi sobie w meczach wyjazdowych. Zwycięstwo nad Odrą II było trzecim zwycięstwem na boisku rywala. U siebie wygrali zaledwie raz.O zaciętości tegorocznych rozgrywek w czwartej lidze świadczy fakt, że już w trzeciej kolejce z rzędu połowa spotkań kończy się remisami. Poza wspomnianym wyżej meczem Rogów vs. Łąka podziałem punktów zakończyły swoje pojedynki Polonia Marklowice, Gwiazda Skrzyszów i Start Mszana.Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się najbliższa kolejka. W Skoczowie Beskid gra z Przyszłością, w Rudzie Śląskiej niezwykle skuteczny ostatnio Grunwald z Koszarawą, a w Radlinie coraz lepiej radząca sobie Polonia Marklowice z BKS-em Bielsko; nie mniej ciekawie powinno być w Pawłowicach w pojedynku Pniówka z Łąką.Wyniki 11. kolejki: Koszarawa Żywiec – Energetyk ROW Rybnik 1:3 (1:1) Bizacki 6. – Malinowski 13., Kostecki 50, Szewieczek 89., Odra II Wodzisław – Pniówek Pawłowice 0:2 (0:0) Miły 60. i 70, Przyszłość Rogów – Łąka 2:2 (1:1) Kuś 33., Prusek 62. (karny) – Deringer 45., samobójcza 74, Start Mszana – Pasjonat Dankowice 1:1 (1:1) Wramba 45. – Piesiur 15, Gwiazda Skrzyszów – Beskid Skoczów 1:1 (1:0) Dudek 35. – Krupa 55, Skałka Żabnica – Polonia Marklowice 1:1 (0:1) Chowaniec 90. – Pawelec 7, BKS Stal Bielsko-Biała – Polonia Łaziska 2:0 (0:0) Czak 60., Kasiński 88, Victoria Jaworzno – Grunwald Ruda Śląska 1:5 (1:2) Szymoniak 26. – Kasprzyk 14. (karny), 23. i 81., D. Starowicz 49., Łuszczek 52.1. Koszarawa 11 25 21:112. ROW 11 24 25:103. Rogów 11 21 23:104. BKS Stal 10 19 19:135. Łąka 11 19 13:96. Odra II 11 18 12:107. Skoczów 11 16 18:128. Pniówek 11 16 10:79. Łaziska 11 16 15:1310. Grunwald 11 15 25:1811. Marklowice 11 12 12:1712. Żabnica 10 9 8:1413. Mszana 11 7 10:2314. Dankowice 11 6 9:3315. Victoria 11 5 15:2516. Skrzyszów 11 5 8:18Zestaw par 12. kolejki, 14.10, g. 11: Grunwald Ruda Śląska – Koszarawa Żywiec, g. 15: Pniówek Pawłowice – Łąka, Beskid Skoczów – Przyszłość Rogów, Polonia Łaziska Górne – Gwiazda Skrzyszów, Polonia Marklowice – BKS Stal Bielsko-Biała, Energetyk ROW Rybnik – Skałka Żabnica15.10, g. 15: Pasjonat Dankowice – Victoria Jaworzno, Odra II Wodzisław – Start Mszana. (g)