Czołówka łeb w łeb

Derbowy mecz Gosławia z Unią wywołał duże emocje wśród piłkarzy, kibiców i służb porządkowych. Arbiter ukarał zawodników obu drużyn 13 żółtymi kartkami i pięcioma czerwonymi (w tym cztery dla graczy zespołu gości). Gdy na kilkanaście minut przed końcem odgwizdał zakończenie spotkania, kibice weszli na boisko w przekonaniu, że to z powodu zdekompletowania drużyny z Turzy. Okazało się jednak, że w siedmioosobowym składzie można prowadzić grę, a sędzia kierował się bezpieczeństwem i przerwał zawody z powodu wtargnięcia na plac gry kibiców. Wychodzi na to, że sporo roboty mają przed sobą wydziały gier i dyscypliny raciborskiego Podokręgu.Działacze, kibice i piłkarze gości przyczynę zamieszania upatrują w wystawieniu do tego meczu jako sędzi liniowego niedoświadczonej pani arbiter, która przyjechała do Jedłownika raczej po naukę. Niezależnie od tego, jakie decyzje w kwestii tego meczu zapadną, pewne jest, że zakończy się to przykrą nauczką dla wielu osób.W nadchodzącej kolejce najciekawszy pojedynek odbędzie się w Chałupkach, które podejmują Gosław Jedłownik, interesująco powinno też być w Gaszowicach, gdzie Dąb podejmuje Górki.Wyniki 9. kolejki: Dąb Gaszowice – Ruda Kozielska 2:0 (1:0) Wolski 2, Górki Śląskie – Adamowice 2:2 (0:1) T. Czerny, Krupa – Ochwat, Hajok, Odra Nieboczowy – Strzelec Rzuchów 2:1 (1:0) Cichoń, Ostas – Morawiec, Buk Rudy Wielkie – Samborowice 0:2 (0:2) Nawaryński 2, Maxpol Kuźnia Raciborska – Kolejarz Chałupki 0:2 (0:0) Sypień 2, Gosław Jedłownik – Unia Turza Śląska 3:1 (1:1) Palasz, Jeleń, Chojak – Pogoda – mecz przerwany w 78. minuice, Kornowac – Czarni Nowa Wieś 5:4 (3:2) Niestrój 2, P. Pytlik, Staniek, L. Gatnar – Pietrwalski 2, Wardęga, Sobeczko, Przyszłość II Rogów – Start Pietrowice Wielkie 2:0 (0:0).1. Chałupki 9 24 20:32. Gaszowice 9 24 19:83. Rogów II 9 21 25:114. Jedłownik 9 18 22:135. Górki Śl. 9 15 17:106. Ruda Koz. 9 15 20:217. Turza 9 13 20:128. Pietrowice 9 13 21:149. Rudy 9 13 17:1710. Nowa Wieś 9 12 25:2211. Samborowice 9 11 13:1312. Kornowac 9 11 20:2513. Rzuchów 9 9 15:2314. Nieboczowy 9 8 11:1815. Adamowice 9 2 7:2716. Maxpol 9 0 9:44Zestaw par 10. kolejki, 14/15.10: Ruda Kozielska – Start Pietrowice Wielkie, Czarni Nowa Wieś – Przyszłość II Rogów, Unia Turza Śląska – KS Kornowac, Kolejarz Chałupki – Gosław Jedłownik, Samborowice – Maxpol Kuźnia Raciborska, Strzelec Rzuchów – Buk Rudy Wielkie, Adamowice – Odra Nieboczowy, Dąb Gaszowice – Górki Śląskie. (k)