Zadyszka Dębu u beniaminka

Lider już po 12 minutach prowadził 3:0. Wydawało się więc, że gospodarze doznają w tym meczu prawdziwego pogromu. Jednak nie poddawali się i w 79. minucie doprowadzili do wyrównania. Rywali nie zadowalał podział punktów i w udało im się zdobyć czwartego gola w tym meczu w doliczonym czasie gry. W dwóch ostatnich spotkaniach rozegranych na boisku w Kornowacu padło aż szesnaście bramek. Wcześniej gospodarze wygrali 5:4 z Czarnymi Nowa Wieś.Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyli piłkarze zamykającego tabelę Maxpolu Kuźnia Raciborska. Pokusili się o to, czego tak bliska była jedenastka Kornowaca. Przegrywali 0:3 ze Strzelcem Rzuchów i doprowadzili do wyrównania, przerywając serię dziesięciu porażek.Największą niespodziankę ostatniej kolejki sprawiła jednak Odra Nieboczowy, która pokonała na własnym boisku Dąb Gaszowice. Piłkarze Odry nie przegrali w czterech ostatnich kolejkach i powoli pną się do środkowej strefy tabeli.Nadal nie wiadomo, jak zakończy się sprawa przerwanego meczu w Jedłowniku pomiędzy Gosławem i Unią Turza. Gospodarze chcą utrzymania wyniku, goście proponują powtórzenie spotkania, w którym przegrywali 1:3.Meczem dwunastej kolejki będzie pojedynek przewodzącego stawce Kolejarza Chałupki z rezerwami czwartoligowej Przyszłości Rogów. Lider przerwał w ostatniej kolejce serię pięciu spotkań bez straty bramki, Przyszłość II ma podobny rekord, ale tylko w meczach na własnym boisku. Obie drużyny rzadko remisują. Rogowianie tylko raz podzielili się punkami, Kolejarz – choć był tego bardzo bliski w ostatniej kolejce – jeszcze nie zremisował.Wyniki 11. kolejki: Górki Śląskie – Ruda Kozielska 3:2 (1:0) Hanusek, Kałuża, Sobeczko – L. Węglorz, samobójcza, Odra Nieboczowy – Dąb Gaszowice 3:2 (3:1) Wilk 2, S. Janoszek – Michalski, Wolski (karny), Buk Rudy Wielkie – Adamowice 2:1 (1:0) Waloszczyk, Wysocki – Pokora, Maxpol Kuźnia Raciborska – Strzelec Rzuchów 3:3 (0:3) Wiączek 2, M. Bieniewski – Ochojski 2, T. Morawiec, Gosław Jedłownik – Samborowice 4:0 (3:0), KS Kornowac – Kolejarz Chałupki 3:4 (1:3) Urbas (karny), S. Pytlik, Kowol – Bacewicz, Kokoszka, Kawalec, samobójcza, Przyszłość II Rogów – Unia Turza Śląska 3:0 (0:0) Szczyrba 2, Tanżyna (karny), Start Pietrowice Wielkie – Czarni Nowa Wieś 2:0 (2:0) Broniewicz, Filip.1. Chałupki 11 30 25:62. Gaszowice 11 27 24:123. Rogów II 11 25 28:114. Pietrowice 11 19 26:165. Jedłownik 10 18 23:136. Górki 11 18 21:157. Turza 10 16 21:138. Rudy 11 16 21:239. Ruda Koz. 11 15 24:2710. Samborowice 11 14 17:1811. Nowa Wieś 11 13 25:2412. Rzuchów 11 13 23:2813. Nieboczowy 11 12 16:2214. Kornowac 11 11 24:3115. Adamowice 11 3 10:3116. Maxpol 11 1 13:51Najlepsi strzelcy po 11 kolejkach: Lucjan Węglorz (Ruda Kozielska 12), Marek Wolski (Gaszowice) 10, Piotr Stepczuk (Unia Turza) 9, Daniel Broniewicz (Pietrowice) 8.Zestaw par 12. kolejki, 28/29.10: Ruda Kozielska – Czarni Nowa Wieś, Unia Turza Śląska – Start Pietrowice Wielkie, Kolejarz Chałupki – Przyszłość II Rogów, Samborowice – KS Kornowac, Strzelec Rzuchów – Gosław Jedłownik, Adamowice – Maxpol Kuźnia Raciborska, Dąb Gaszowice – Buk Rudy Wielkie, Górki Śląskie – Odra Nieboczowy. (k)