Ostatnie starty

W Ostrowie Wlkp. rozegrano z kolei X Memoriał Rifa Saitgariejewa. Tam najlepszym okazał się Damian Baliński (Leszno) 13 pkt, który wyprzedził w klasyfikacji zawodnika gospodarzy Michała Szczepaniaka 12+3 pkt i Łukasza Jankowskiego (Gniezno) 12+2. Piąte miejsce zajął inny reprezentant gospodarzy, wychowanek rybnickiego klubu Mariusz Węgrzyk 10 (3 2 2 0 3), zaś tuż za nim, na szóstym uplasował się żużlowiec RKM-u Roman Poważny 9 (2 3 d 1 3).Na stadionie Olimpii w Poznaniu w turnieju par ścigały się z kolei nadzieje polskiego żużla. Wystąpił tam również duet juniorów RKM-u Rafał Fleger – Michał Mitko. Niestety z dorobkiem 12 pkt młodzi rybniczanie uplasowali się na ostatnim siódmym miejscu. Wszystkie te punkty w sześciu startach zdobył Michał Mitko (12/ 1 1 3 3 3 1), ale jego partnerowi już w pierwszym wyścigu rozsypał się silnik, co wykluczyło go z udziału w turnieju. Zwycięstwo w Poznaniu z dorobkiem 25 pkt odniosła mieszana para zielonogórsko-częstochowska Grzegorz Zengota (7+1) – Mateusz Szczepaniak (18).W Rybnickim klubie sezon na dobre już się zakończył. Treningi zakończyła też żużlowa szkółka.Według wszelkich znaków na ziemi i niebie w przyszłym roku rybniczanie będą występować w rozgrywkach I ligi. (WaT)