Puchar Sworowskiego

W fazie eliminacji grupowej stoczył sześć pojedynków, jako rozstawiony z numerem trzecim przystąpił do fazy pucharowej, gdzie w pierwszej bardzo trudnej walce pokonał Damiana Gołaszoewskiego z Legii Warszawa 15:14. W kolejnych pojedynkach gładko uporał się z Piotrem Magierą z Muszkietera Gliwice 15:10 i Rafałem Szwalbe z AZS AWF Warszawa 15:6.W pierwszym pojedynku szerokiego finału zwyciężył Mikołaja Smókę (AZS AWF Katowice) 15:9 i zapewnił sobie miejsce na podium.- W walce półfinałowej fantastycznie poradził sobie z zawodnikiem Piasta Gliwice Przemysławem Bandurskim, wygrywając 15:13. W finale Wojtek zmierzył się z utytułowanym Filipem Broniszewskim z Muszkietera Gliwice (reprezentantem kraju na mistrzostwa świata juniorów w 2006 roku, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski) i wygrał 15:14. Trzeba powiedzieć , że walka finałowa nie była łatwa pierwsze trafienia już wskazywały na dramaturgię tego pojedynku. Po pierwszej tercji Sworowski prowadził 5:4 , w drugiej tercji walki Broniszewski prowadził już 11:7, lecz Wojtek nie stracił woli walki i w ciągu ostatnich minut doprowadził do remisu, a następnie do prowadzenia 13:12 i po dwóch trafieniach obopólnych wygrał walkę 15:14. Jest to największy sukces rybnickiego szermierza w turniejach Pucharu Polski (na poprzednich zajmował dwa razy trzecie miejsce). Tym zwycięstwem zapewnił sobie miejsce w kadrze narodowej juniorów i będzie walczył o wyjazd na mistrzostwa świata do Izmiru w Turcji w 2007 roku – powiedział trener szermierzy RMKS-u Artur Fajkis.Miejsca pozostałych szermierzy RMKS-u: 17. Jan Kordas, 22. Rafał Grzegorzek, 40. Zachariasz Kłosek, 47. Maciej Brewczyk, 61. Maciej Kotas. (k)