Z ciupagami i pucharem

Natomiast w rozgrywanym w Jaworznie od 23 do 26 listopada Pucharze Polski juniorów brązowy medalista mistrzostw świata triumfował Mateusz Mazik (kat. do 51 kg). Rybniczanin okazał się nie tylko najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii, ale został wybrany na najlepszego pięściarza całego turnieju. W ćwierćfinale wygrał z aktualnym mistrzem Polski w kategorii młodzieżowców Adrianem Burzyńskim 42:15; w półfinale pokonał przed czasem Jakuba Nowakowskiego z Broni Radom, a w finale aktualnego mistrza Polski juniorów Marka Jędrzejewskiego z Czarnych Słupsk w stosunku 36:13.Na tym samym turnieju w kategorii wagowej do 60 kg inny zawodnik RMKS Mateusz Depczyński wywalczył brązowy medal. Młodym bokserom z Rybnika sekundowali w ringu Anatol Jakimczuk i pierwszy polski medalista mistrzostw świata Zbigniew Kicka. (g)