Hokeiści JKH nie wykorzystali rzutu karnego i żadnej z czterech podwójnych kar zespołu Polonii

Najlepszym zawodnikiem w tym spotkaniu był Zbigniew Sierocki. Środkowy Polonii często zmieniał pozycję, asystował przy jednym golu i sam umieścił krążek w bramce Jastrzębi. W tym meczu także pozostali hokeiści lidera wykazywali się szybkością i większym zdecydowaniem niż gracze gospodarzy. Podopieczni trenera Stanisława Małkowa rzadko popisywali się składnymi akcjami, mogącymi zaskoczyć. Szczególnie w drugiej tercji przez dłuższe fragmenty zamykali bytomian pod ich bramką, ale skończyło się to utratą bramki na 3:3, bo nie potrafili przerwać błyskawicznej kontry. Jastrzębianie, nawet gdy kontrowali i doprowadzali do pojedynku jeden na jeden z bramkarzem, albo strzelali tuż obok bramki, albo przegrywali ze Zbigniewem Szydłowskim, który tak jak Sierocki zasłużył sobie na wyróżnienie.
Nie potrafili rozbić obrony rywali.
W niedzielnym spotkaniu Polonia objęła prowadzenie już po minucie gry. Na wyrównanie trzeba było czekać do 12. minuty, ale bytomianie odpowiedzieli trafieniem w 6. minucie drugiej tercji i zanosiło się na drugą porażkę. Jednak 10 minut później po indywidualnej akcji krążek w bramce Polonii umieścił Maciej Rajski, a tuż przed końcem tercji Damian Bernaś wyprowadził Jastrzębie na prowadzenie 3:2. Kolejne dwa gole padły w samej końcówce meczu. Na cztery minuty przed końcem Duszan Brincko wykorzystał podanie Pawlaczka, a niespełna pół minuty przed końcową syreną kapitan drużyny gospodarzy Mateusz Danieluk ustalił wynik spotkania na 5:2. Rewanż się udał, ale z wyniku dwumeczu więcej powodów do zadowolenia mieli hokeiści Polonii, którzy utrzymali pozycję lidera i nadal posiadają trzy punkty przewagi nad najpoważniejszym konkurentem w walce o ekstraklasę.

Czarne Jastrzębie – Polonia Bytom 3:5 (1:2, 2:1, 0:2) Bernaś (Pawlaczka) 7., Rajski (Zubek) 28., Danieluk (Wróbel, Bigos) 29. – Salamon (Sierocki) 31., Sierocki (Steckiewicz, Puzio) 41., Mracka (Gruszka) 44.

Czarne Jastrzębie– Polonia Bytom 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) Bernacki (Danieluk) 12., Rajski 35., Bernaś (Bigos) 40., Brincko (Pawlaczka) 57., Danieluk 60. – Tokos (Lustinec) 2., Mracka (Kuzniecow) 26.

Drużyna Jastrzębi wystąpiła w składzie: Piotr Jakubowski, Mateusz Wąsik – Jewgienij Makarow, Tobiasz Bigos, Rafał Bernacki, Zbigniew Wróbel, Mateusz Danieluk, Piotr Szynal, Bartłomiej Talaga, Tomasz Kulas, Maciej Rajski, Michał Zubek, Grzegorz Maj, Duszan Brincko, Marcin Kwiatek, Marek Pawlaczka, Damian Bernaś, Mateusz Obstarczyk, Tomasz Pastryk, Damian Kiełbasa, Mateusz Bryk, Krzysztof Polak.

7. Opole 27 6 40:199

Zestaw par 33. i 34. kolejki, 20 i 21.01: SMS I PZHL Sosnowiec – MUKH Orlik Opole, HC Katowice – MMKS Podhale Nowy Targ, Polonia Bytom – pauzuje, mecze rozegrane awansem 21 i 22.12.06: UHKS Mazowsze Legia Warszawa – JKH Czarne Jastrzębie.