Emocje pod Jasną Górą

Gdy zespoły przystąpiły do gry, nie zanosiło się na większe emocje. Od początku zdecydowane prowadzenie objęli gospodarze. Przy stanie 10:4 o pierwszy czas w spotkaniu poprosił trener Ryszard Bosek. W grze jego podopiecznych niewiele się zmieniło, bo po kolejnych kilkudziesięciu sekundach przegrywali 6:13. Dystans siedmiu punktów wydawał się wystarczający, by częstochowianie rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść. Jednak nic podobnego się nie stało. Drużyna z Szerokiej zaczęła grać bardzo szczelnym blokiem, do tego znakomicie serwowali Grzegorz Szymański, Paweł Siezieniewski i Dawid Murek. Ten ostatni zakończył pierwszego seta atomowym atakiem.
Przebieg pierwszego seta sugerował, że jastrzębscy siatkarze złapali właściwy rytm i tym razem rozniosą rywala. Nic takiego się jednak nie stało. Końcówkę drugiego seta w długiej walce punkt za punkt wygrali gospodarze i mecz rozpoczynał się od nowa. Bardzo dobrą partię w zespole AZS-u rozegrał Marcin Wika, który jeszcze niedawno trenował w hali w Boryni.
Emocje sięgnęły zenitu, gdy częstochowianie wygrali także trzeciego seta. Teraz do nich należała inicjatywa. Ale w dwóch kolejnych odsłonach zwyciężył w pełni wykorzystany kadrowy potencjał wicemistrzów Polski. Trener Bosek mógł się cieszyć z postawy Jakuba Bednaruka, który zmienił Nikołaja Iwanowa, oraz formy Dawida Murka.
Najbliższe dwa tygodnie będą bardzo pracowite dla jastrzębian. W najbliższą sobotę spotkają się z Politechniką we własnej hali, we wtorek (23 stycznia) rozegrają rewanżowe spotkanie o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV w Olsztynie, w sobotę (27 stycznia), a w środę (31 stycznia) zaległy mecz ligowy. Mecz czwartej kolejki z AZS-em Olsztyn, który początkowo miał być rozegrany 17 stycznia, odbędzie się 31 stycznia o 18.30. Wczoraj natomiast, już po zamknięciu tego wydania „Nowin”, w Szerokiej odbyło się spotkanie obu zespołów w 1/8 rozgrywek Pucharu CEV.
Przypomnijmy, że przed tygodniem jastrzębianie wygrali w Belgii turniej eliminacyjny Pucharu CEV, pokonując w nim zespoły gospodarzy, Chorwatów i Łotyszy. Wyniki spotkań drużyny Jastrzębskiego Węgla: Jastrzębie – Beets-Patteet Averbode 3:1, Jastrzębie – OK Varażdin 3:0, Jastrzębie – Lase R-Riga 3:1.

Wkręt-Met AZS Częstochowa – KS Jastrzębski Węgiel 2:3 (23:25, 29:27, 25:21, 23:25, 12:15)
Częstochowa: Stelmach, Salmon, Eatherton, Billings, Gierczyński, Szczerbaniuk, Gacek (libero) oraz Wika, Woicki, Patucha. Jastrzębie: Iwanow, Siezieniewski, Kadziewicz, Szymański, Murek, Pliński, Rusek (libero) oraz Yudin, Gorzewski, Bednaruk.

Wyniki pozostałych spotkań 5. kolejki:
PZU AZS Olsztyn – Jadar Radom 3:0 (25:22, 25:23, 25:14),
AZS Politechnika – Skra Bełchatów 1:3 (14:25, 25:20, 17:25, 26:28),
Gwardia Wrocław – Delecta Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:19, 12:25, 25:18),
Resovia Rzeszów – Mostostal-Azoty Kędzierzyn Koźle 3:2 (21:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:13).

1. Olsztyn 4 12 12:1
2. Resovia 5 11 14:7
3. BOT Skra 5 11 13:7
4. Jastrzębie 4 9 11:6
5. Częstochowa 5 9 12:9
6. Gwardia 5 7 9:10
7. Mostostal 5 4 6:13
8. Jadar 5 4 5:13