Stoją od lewej: nadkomisarz Marek Sobiegraj, sierżant Krzysztof Dawid, starszy sierżant Mirosław Zaborski, aspirant sztabowy Leszek Karwot, aspirant sztabowy Tadeusz Malaga i aspirant Adam Knura
Stoją od lewej: nadkomisarz Marek Sobiegraj, sierżant Krzysztof Dawid, starszy sierżant Mirosław Zaborski, aspirant sztabowy Leszek Karwot, aspirant sztabowy Tadeusz Malaga i aspirant Adam Knura

.
Aspirant sztabowy Leszek Karwot służy w policji od 17 lat. Obecnie jest detektywem w referacie ds. walki z przestępczością gospodarczą. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Prowadził jedno z największych śledztw w sprawie tzw. systemu argentyńskiego w Polsce, które nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Na skutek m.in. jego pracy aresztowano dwóch głównych podejrzanych, postawiono zarzuty oszustwa ponad 80 osobom i zajęto mienie o łącznej wartości ponad 201 tys. zł.
Aspirant Adam Knura od pięciu lat dowodzi grupą szybkiego reagowania. To zespół najlepszych funkcjonariuszy w jednostce, realizujących tzw. zadania specjalne. Szef GSR wraz ze swoimi podwładnymi wielokrotnie zatrzymywał przestępców na gorącym uczynku. Niedawno, nie będąc na służbie, przyczynił się do ujęcia sprawców pobicia na kąpielisku MOSiR-u. Pracuje w policji od 15 lat. Jest instruktorem wyszkolenia strzeleckiego i dżiu-dżitsu, odznaczony Brązowym Medalem MON za zasługi dla obronności kraju.
Sierżant Krzysztof Dawid rozpoczął pracę w policji osiem lat temu. Obecnie jest dzielnicowym w osiedlu 700-ecia i w rejonie alei Wojska Polskiego. Tylko w drugim kwartale tego roku zatrzymał ośmiu poszukiwanych oraz sprawców pięciu przestępstw na gorącym uczynku. Nadkomisarz Marek Sobiegraj koordynuje pracę wszystkich służb w jednostce. Czuwa nad prawidłowym zabezpieczeniem wszelkich imprez masowych. W policji służy od 13 lat. Jest specjalistą sekcji prewencji, zasiada w komisji ds. bezpieczeństwa przy prezydencie miasta.
– Reprezentuje też naszą jednostkę w zawodach sportowych – mówi pani rzecznik. Wyróżniony Brązowym Krzyżem Zasługi. Starszy sierżant Mirosław Zaborski od pięciu lat służy w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Wielokrotny uczestnik turniejów Patrol Roku. Zajmował drugie i piąte miejsca w rywalizacji krajowej i wojewódzkiej. Należy do grupy szybkiego reagowania. Tylko w pierwszym kwartale tego roku zatrzymał na gorącym uczynku 19 przestępców. Jest jednym z trzech braci w jednostce.
Asp. sztab. G.E. (pracownik operacyjny, więc nie ujawnia nazwiska i wizerunku) jest detektywem sekcji kryminalnej, w policji od 20 lat. Kieruje grupą do walki z najbardziej niebezpiecznymi przestępstwami (zabójstwa, rozboje, pobicia). Dzięki jego pracy komenda ma 100 procent wykrywalności w pierwszej kategorii. Aspirant sztabowy Tadeusz Malaga pracuje w policji od blisko 20 lat, jest asystentem w sekcji kryminalnej. Zajmuje się przestępstwami przeciwko rodzinie oraz na tle seksualnym. Wyróżniony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Od lat jest kuratorem społecznym.


Doskonałych policjantów ma też komenda miejska w Rybniku. Tu w czołówce jest m.in. sierżant sztabowy Filip Wiśniewski, który służy w formacji od 10 lat, a od siedmiu jest przewodnikiem psa, a raczej dwóch psów policyjnych. Oba to owczarki niemieckie. Jeden ma dziewięć lat, wabi się Tarzan, drugi to 2,5-roczny Zac. Pierwszy jest psem patrolowo-tropiącym, drugi jest szkolony do wykrywania materiałów wybuchowych. Ostatnio przewodnik wraz z Zacem zajęli drugie miejsce w wojewódzkich finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji „Sułkowice 2007”, tracąc do pierwszego zaledwie kilka punktów. Za rok zamierzają stanąć na najwyższym stopniu podium. (MS)

1

Komentarze

  • XXX :-) 30 grudnia 2011 15:13pozdrowienia dla Jednego z Panów :-)

Dodaj komentarz