Marcin Pontus strzelił głową wyrównującą bramkę w meczu z Wartą

Mecz w Bielsku rozpoczął się szczęśliwie dla jastrzębian. Objęli prowadzenie po strzale Mariusza Adaszka z rzutu wolnego. Gospodarze szybko wyrównali, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul bramkarza GKS-u na zawodniku Podbeskidzia. Jakuba Kafkę, który został kopnięty w żebra przez przeciwnika, po przerwie zastąpił między słupkami Piotr Paś. Jednak jeszcze przed końcem pierwszej połowy do bramki GKS-u wtoczyła się piłka uderzona po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Szatiuka i odbita od Artura Jędrzejczyka. Po zmianie stron drużyna Piotra Rzepki dążyła do zmiany rezultatu, stwarzając największe zagrożenie po strzałach Witolda Wawrzyczka i Adaszka. W końcówce meczu czerwoną kartkę zobaczył Bartłomiej Grabczyński, który przy linii bocznej boiska przerwał faulem kontratak gospodarzy, a chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Janusz Wrześniak.
GKS Jastrzębie – Warta Poznań 2:1 (0:1) Pontus 57., Żbikowski 66. – Posmyk 22.
Jastrzębie: Kafka – Woźniak, Ciemięga (72. Pielorz), Grabczyński, Wrześniak – Wawrzyczek, Foszmańczyk (46. Żbikowski), Adaszek, Małkowski – Pontus (87. Narwojsz ), Rusinek.
Warta: Szmatuła – Cudny, Najewski, Truszczyński, Otuszewski – Magdziarz, Ngamayama, Iwanicki (79. Napierała), Łukasik – Posmyk (84. Piosik), Żarczyński.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Jastrzębie 2:1 (2:1) Kołodziej 20. (karny), Szmatiuk 45. – Adaszek 16.
Podbeskidzie: Szymański – Cienciała, Mouzie, Szmatiuk, Dancik – Sacha 65. Chrapek), Jarosz, Koman (78. Gorszkow), Kołodziej, Pater – Matuš (86. Odrzywolski).
Jastrzębie: Kafka (46. Paś) – Woźniak, Grabczyński , Jędrzejczyk (66.Rusinek), Wrześniak – Wawrzyczek, Chrabąszcz (54. Foszmańczyk), Adaszek, Małkowski – Pontus, Żbikowski.

Zestaw par 8. kolejki, 31.08, g. 19: Odra Opole – Warta Poznań
1.09, g. 16: ŁKS Łomża – Stal Stalowa Wola, g. 17: Tur Turek – Znicz Pruszków, Motor Lublin – Lechia Gdańsk, Wisła Płock – Kmita Zabierzów, GKS Jastrzębie – Pelikan Łowicz, g. 18: Polonia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała.
2.09, g. 18.30: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław.
3.09, g. 20.05: Piast Gliwice – GKS Katowice.