Jako ostatni w okręgu listę rejestrował Marcin Gołębiewski, pełnomocnik LiD-u (pierwszy z prawej). Obok niego Elżbieta Pawlik, szefowa okręgowej komisji wyborczej
Jako ostatni w okręgu listę rejestrował Marcin Gołębiewski, pełnomocnik LiD-u (pierwszy z prawej). Obok niego Elżbieta Pawlik, szefowa okręgowej komisji wyborczej

Prawie wszystkie z nich zarejestrowały największą dopuszczalną liczbę kandydatów – 18 (liczba mandatów do zdobycia razy dwa). Wyjątkiem jest LPR, która zgłosiła ich 16.
29 kandydatów, czyli nieco ponad 23 proc., to mieszkańcy stolicy naszego regionu. Najwięcej rybniczan, bo po sześciu, mają na swoich listach Polska Partia Pracy i Samoobrona. LPR nie ma ich w ogóle. O dwa mandaty senatorskie będzie ubiegało się tylko sześciu kandydatów. Dwóch zgłosiła PO (to Antoni Motyczka i Adam Putkowski); po jednym LiD (Marian Jarosz), PSL (Rudolf Kołodziejczyk), PiS (Tadeusz Gruszka) i UPR (Dobromir Sośnierz). Listy można było rejestrować do ubiegłej środy, do północy. Jako ostatni siedzibę okręgowej komisji wyborczej w rybnickim magistracie opuścili przedstawiciele koalicyjnego komitetu LiD-u.
Jak wiele emocji wzbudzała cała sprawa, najlepiej świadczy to, że pełnomocnicy kilku komitetów mieli notarialne uprawnienia nie tylko do ich reprezentowania, jak dotąd bywało, ale także do przedstawienia konkretnej listy. Rozlosowane numery list poznamy 3 października, a 11 października pojawią się wyborcze obwieszczenia z listami. Wkrótce na łamach „Nowin” opublikujemy pełną listę kandydatów na parlamentarzystów z naszego okręgu wraz z podstawowymi informacjami o każdym z nich.

Komentarze

Dodaj komentarz