20022409
20022409

W kategorii wiekowej powyżej 50 lat, w której triumfował, o zwycięstwo walczyło na trasie biegu blisko 40 zawodników. W kategorii wiekowej 55-59 lat drugie miejsce zajął inny reprezentant naszego regionu – Wacław Dziuk z Radlina.Karol Kałus jako młodzieniec trenował lekką atletykę w Górniku Boguszowice. Biegał na bieżni na dystansie 1500 i 3000 m. W 1970 roku na mistrzostwach Śląska seniorów w biegu na 10 km zajął piąte miejsce. Choć z czasem zrezygnował z wyczynowych treningów, bieganie pozostało jego wielką pasją. Od ośmiu lat jest na emeryturze. Ma więcej wolnego czasu i nie zamierza go marnować. Trenuje pięć razy w tygodniu i często startuje w różnego rodzaju biegach, od 5 km do maratonu. W tym roku wziął już udział w 19 imprezach biegowych; przegrał tylko raz – w Bukowcu Górnym w biegu na 15 km zajął drugie miejsce. Przed mistrzostwami Polski wystartował w biegu godzinnym w Karwinie. Tam w gronie rówieśników (50-59 lat) zajął pierwsze miejsce. Zdobyty przez niego w Bukowej tytuł mistrza Polski jest dwunastym w jego karierze.