Mocny pościg

Drużyny Pierwszego Chwałowice i rezerw ROW-u Rybnik imponującymi zwycięstwami w ostatniej kolejce pokazały, że mimo dużych strat do prowadzącej dwójki zespołów nie rezygnują z walki o awans.
W ostatniej kolejce najcięższą przeprawę mieli piłkarze wicelidera, którzy pierwsze 45 minut meczu przegrywali 1:2. Wyrównali, wykorzystując jedenastkę, a na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki temu ich mordercza pogoń za Borowikiem nie zwalnia tempa. Lider zmierzył się Polonią Łaziska i choć był zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, rywale okazali się – zgodnie z przewidywaniami – trudnym rywalem.
Wysokie zwycięstwo ROW-II i Pierwszego Chwałowice zepchnęły w dół tabeli drużyny Skrbeńska i Zucha Orzepowice. Rybniczanie pokonali zamykającego stawkę Górnika Czerwionka, a piłkarze Pierwszego skarcili rewelację trzech pierwszych kolejek z Orzepowic.
Na największe wydarzenie tego tygodnia zanosi się w Rybniku, gdzie ROW II będzie w czwartek, w zaległym meczu 18. kolejki podejmował Borowika Szczejkowice.

Wyniki 20. kolejki: Energetyk ROW II Rybnik – Górnik Czerwionka 5:0, Borowik Szczejkowice – Polonia Łaziska Rybnickie 1:0, Baranowice – Czarni Przegędza 2:1, KS Żory – Skrbeńsko 3:2 (1:2) Grzesik 2, Koźliński dla Żor, Pierwszy Chwałowice – Zuch Orzepowice 5:2 (3:1) Pieczka, Musiolik dla Orzepowic, Forteca Świerklany – Naprzód Rydułtowy 1:0, MKS 32 Radziejów – Orzeł Palowice 1:0, Polonia II Marklowice – Górnik Boguszowice 3:4.