Pogoń Skrbeńska

W kolejnym meczu Borowik uległ w Orzepowicach Zuchom i rywalizacja o mistrzostwo rybnickiej klasy A na siedem kolejek przed końcem rozgrywek znów nabrała rumieńców.
Potknięć lidera nie wykorzystali w pełni piłkarze KS Żory, przegrywając na własnym boisku z Naprzodem Rydułtowy. Bardzo bliscy włączenia się do walki o awans był po raz kolejny w tym sezonie zespół Pierwszego Chwałowice, który przed ostatnią kolejką miał już tylko dwa punkty straty do wicelidera. Po porażce w Boguszowicach z Górnikiem spadł na trzecie miejsce. Chwałowiczan wyprzedziło Skrbeńsko, które odniosło największe A-klasowe zwycięstwo z rozpoczynającym mecz w dziewiątkę Górnikiem Czerwionka. Gospodarze zdołali zdobyć 19 goli już w pierwszej połowie meczu.

Wyniki 22. kolejki: Energetyk ROW II Rybnik – Polonia Łaziska Rybnickie 1:3, Górnik Czerwionka – Czarni Przegędza 0:1, Borowik Szczejkowice – Skrbeńsko 1:2, Baranowice – Zuch Orzepowice 2:2 (1:1) Konsek, Pyzik dla Orzepowic, KS Żory – Naprzód Rydułtowy 0:1, Pierwszy Chwałowice – Orzeł Palowice 1:0, Forteca Świerklany – Górnik Boguszowice 5:1, Radziejów-Popielów – Polonia II Marklowice 4:0 mecz przerwany z powodu zdekompletowania Polonii II.

Wyniki 23. kolejki: Radziejów-Popielów – Energetyk ROW II Rybnik 1:4, Polonia II Marklowice – Forteca Świerklany 1:1, Górnik Boguszowice – Pierwszy Chwałowice 1:0, Orzeł Palowice – KS Żory 2:3, Naprzód Rydułtowy – Baranowice 5:0, Zuch Orzepowice – Borowik Szczejkowice 3:2 (1:1) Konsek, Chrószcz, Mrozek dla Orzepowic, Skrbeńsko – Górnik Czerwionka 19:0 mecz przerwany z powodu zdekompletowania drużyny Górnika, Czarni Przegędza – Polonia Łaziska Rybnickie 2:3.