Gwiazda oceni Twoje zdjęcia

Justyna Steczkowska zasiądzie w jury żorskiego konkursu!
Jak wypromować miejski konkurs fotograficzny? Zaprosić do jury gwiazdę. Na taki właśnie pomysł wpadli pracownicy urzędu miasta w Żorach. O udział w pracach jury poprosili Justynę Steczkowską, popularną wokalistkę. A ta zgodziła się. - Nie stroiła żadnych fochów – słyszymy w magistracie.
Dlaczego Steczkowska? - Pani Justyna jest nie tylko utalentowaną piosenkarką i kompozytorką, ale też świetnym fotografem, o czym świadczy program „W obiektywie Justyny Steczkowskiej”, który jest emitowany w Polsacie – mówi Dorota Marzęda, rzecznik prasowy żorskiego magistratu. Finał konkursu zaplanowano na 6 listopada. Rozstrzygnięcie konkursu będzie połączone z koncertem Justyny Steczkowskiej na Scenie na starówce.
Konkurs „Żory w obiektywie” wciąż trwa. Ma charakter otwarty. Chociaż tematyka jest dowolna, to każde zdjęcie musi zawierać elementy związane z Żorami. - Już po raz trzeci chcemy przejść się z mieszkańcami ulicami naszego miasta i dostrzec jego uroki, pokazać jak się zmienia, jak je widzimy. Zapraszamy do uwiecznienia pięknych zakątków naszego miasta i jego fantastycznych mieszkańców. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! - zachęcają organizatorzy.
Dodajmy, że oprócz Steczkowskiej prace oceniać będą Maria Śliwa oraz Marek Karaś, cenieni fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Żor, który również podjął się roli jurora.
Władze Żor uatrakcyjniły też konkurs literacki „Żorskie opowieści”. Do jury zaproszono Andrzeja Pilipiuka, jednego z najpoczytniejszych współczesnych polskich pisarzy, autora m.in. cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza, degenerata, bimbrownika i egzorcysty. Finał tego konkursu również 6 listopada. - Chcieliśmy znaleźć popularnego pisarza, który zgodzi się przebrnąć przez wszystkie konkursowe opowieści. Pan Pilipiuk zgodził się – mówią organizatorzy.Warto wiedzieć
Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie na nośniku elektronicznym oraz w wersji papierowej zdjęć cyfrowych. Można dostarczyć cykl składający się maksymalnie z pięciu zdjęć. Szczegóły techniczne można znaleźć na stronie internetowej www.zory.pl.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz