Historyczna wygrana

W spotkaniu dwóch najsłabszych do tej pory drużyn ekstraklasy piłki ręcznej kobiet trudno było wskazać faworyta. Pierwsza połowa pokazała, że oba zespoły dysponują zbliżonym potencjałem. Zawodniczki z Żor przewagę uzyskały między 40. a 50. minutą gry. W tym okresie na ławkę kar powędrowało aż sześć piłkarek Łącznościowca. Liczebną przewagę szczypiornistki Pogoni bezlitośnie wykorzystały, zdobywając pięć bramek z rzędu. Pozwoliło im to „wyciągnąć” wynik z 14:16 na 19:16. Wprawdzie później gospodynie doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo należało do drużyny beniaminka. Tym samym pierwsza historyczna wygrana Pogoni na najwyższym szczeblu rozgrywek stała się faktem.- W pierwszych meczach sezonu zapłaciliśmy frycowe. Teraz trafiliśmy na przeciwnika w naszym zasięgu i udało się go pokonać. Powoli po kontuzjach wracają nasze podstawowe zawodniczki, jednak w komplecie będziemy chyba dopiero w drugiej rundzie rozgrywek. Najbardziej czekam na powrót Małgorzaty Wójcik i Mirelli Leśniak - mówi trener Mirosław Szczurek.Już w najbliższą sobotę (19 bm.) Pogoń podejmuje jednego z faworytów rozgrywek ekstraklasy - Kolportera Kielce. Początek meczu o godz. 18.Łącznościowiec Szczecin - Pogoń Żory 21:23 (12:12).Pogoń: Henne, Łukowska - Semeniuk 9, Grudka 4, Jacek 3, Rotter 3, Janczak 2, Krawczyk 1, Stencel 1, Gołąb, Pogłód.