Zakazane judasze

– Drzwi na wszystkich kondygnacjach mają odpowiednie parametry przeciwpożarowe, które zalecili strażacy. Dlatego są one pozbawione wizjerów. Potem okazało się, że w mieszkaniach na parterze można jednak zamontować drzwi o nieco mniej rygorystycznych normach przeciwpożarowych, a więc z judaszem. Problem polega na tym, że wykonawca zamówił taką samą stolarkę dla całego budynku. Stąd również drzwi na parterze nie mają wizjera. Musimy przestrzegać norm przeciwpożarowych, bo inaczej strażacy nie odebraliby budynków – przekonuje Dorota Marzęda, rzecznik prasowa magistratu.
Okazuje się zresztą, że strażacy zgłosili niemało zastrzeżeń. – Musieliśmy dokonać w nowych blokach wielu przeróbek. Trzeba było np. przesunąć poręcze na schodach zewnętrznych, by w razie akcji ratowniczej ludzie swobodnie wyrobili na zakrętach – dodaje pani rzecznik. Lokatorom, szczególnie tym z parteru, bardzo jednak zależy na wizjerach. Gdy ktoś nieznajomy puka do drzwi, nie czują się bowiem zbyt bezpiecznie. Liczą więc na to, że mimo wszystko urzędnicy zgodzą się na wykonanie drobnego liftingu drzwi, przynajmniej tych z najniższej kondygnacji.
8
Baner reklamowy

Komentarze

  • mieszkanka Żor też mi problem!! cieszcie się 23 grudnia 2009 16:39też mi problem!! cieszcie się że macie gdzie mieszkać a nie szukacie dziury w całym!! Stać was na auta i anteny satelitarne to won na normalne bloki a nie użalać się nad sobą
  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Darmocha??????????? 21 grudnia 2009 17:04Prosze cię nie pisz takich bzdur bo aż łzy lecą ze śmiechu!!!!!!!!!!!! my tu mamy darmoche???????????? jak byśmy wiedzieli ze te mieszkania są takimi ruinami to nawet bysmy ich za darmo nie chcieli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bo wiecej trzeba włożyc swojej kasy niz to jest warte!!!!!!! tu w tych mieszkaniach sie nic nie trzyma tylko patrzec a zrobi sie sam gruz a nie blok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PORAZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • pawlikowski Macie za darmo i jeszcze źle? 20 grudnia 2009 22:54Chyba wam sie w dupach poprzewracało.....za darmoche macie gdzie mieszkac i jeszcze wybrzydzacie??? Trza było zyc normalnie, to nie byłoby tego co sami stworzyliśta !!!
  • małpka tylko idioci 20 grudnia 2009 11:26tylko idioci nie narzekają na te mieszkania!!!!!!!!!!!!!!
  • MARCYŚ idioci 19 grudnia 2009 11:48 tylko idioci mogą tak tłumaczyć cała sprawe
  • MIESZKANKA JEDNEGO Z BLOKÓW A wy ciągle o tych 18 grudnia 2009 22:22A wy ciągle o tych judaszach!!!!Ludzie to jest najmniejszy problem tutaj! Dlaczego nikt nie interesuje się popękanymi ścianami, pleśnią w mieszkaniach, zamkami które zamarzają i trudno wydostać się z mieszkania!!!! nA schodach jest tak ślisko że strach jest zejść!!!!!!!!!! Przeciessz to SKANDAL!!!!!!!!!! NIECH KTOŚ NA TO ZAREAGUJE ZANIM STANIE SIE NIESZCZESCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • miki Wizjery??to nie jedyny problem tych 18 grudnia 2009 21:54Wizjery??to nie jedyny problem tych bloków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To jest jedna wielka LIPA a nie mieszkania np teraz pada śnieg a ludzie ślizgaja sie na płytkach bo jakis debil postanowił że szkoda pieniedzy na antyposlizgowe!!!!!!!!!!!!!! to nie bloki tylko ruiny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech ten co budował to sam tu pomieszka palant jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • lokatorka Nikt nie jest w stanie 16 grudnia 2009 21:39Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie tego co dzieje się na promiennej. Tutaj nie tylko trzeba bać się obcych ale również własnych sąsiadów. A zapewniam państa że nie mieszkam na parterze i wizjery są naprawde wskazane!

Dodaj komentarz