Mury hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II w Żorach rosną jak na drożdżach / Ireneusz Stajer
Mury hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II w Żorach rosną jak na drożdżach / Ireneusz Stajer

– Posługa hospicyjna z założenia ma być w wsparciem rodziny w opiece nad chorym. Powinien on przebywać ze swoimi bliskimi tak długo, jak tylko jest to możliwe. Dlatego w Polsce zazwyczaj działają hospicja domowe. Wolontariusze odwiedzają chorego w mieszkaniu. W hospicjach stacjonarnych przebywają osoby samotne, a także wymagające stałej opieki medycznej w ostatnim etapie choroby, której nie jest w stanie zapewnić rodzina – zaznacza Grzegorz Lepich, szef Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II, które realizuje inwestycję.
– W pierwszym etapie do końca sierpnia powstaną trzy segmenty oraz fundamenty czwartego. Zastosowaliśmy technologię tradycyjną ulepszoną. Budynek zyska warstwę izolacyjną i zostanie ocieplony – powiedział nam Wojciech Ryguła, kierownik budowy z gliwickiej firmy, która wznosi obiekt.
Całość będzie kosztowała ok. 4,3 mln zł. Działkę pod budowę oraz gros pieniędzy przekazał budżet miasta. Część środków zebrali wolontariusze stowarzyszenia podczas licznych koncertów muzycznych i kwest. Po oddaniu trzech pierwszych segmentów trzeba będzie odpowiednio wyposażyć pomieszczenia. Placówka otworzy podwoje najprawdopodobniej w styczniu 2011 roku.
Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz