Podwójna korona Unii
Piłkarki Unii Racibórz zdobyły w tym roku drugie trofeum. Po wywalczeniu tytułu mistrza kraju w sobotę (7 sierpnia) zespół trenera Remigiusza Trawińskiego zdobył Puchar Polski. To trofeum po raz pierwszy trafi do Raciborza.
Mecz finałowy, w którym przeciwnikiem drużyny Unii była Pogoń Women Szczecin, rozegrany został na stadionie w Kutnie. Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie finałowe zaplanowane było na 16 czerwca. Jednak Polski Związek Piłki Nożnej postanowił przesunąć je ze względu na protest wniesiony przez półfinałowe rywalki Pogoni. Później na rozegranie tego meczu na początku lipca nie chciał zgodzić się szkoleniowiec Unii. Ostatecznie ustalono, że finał zmagań o puchar kraju w sezonie 2009/2010 odbędzie się na tydzień przed inauguracją rozgrywek ligowych.
Mecz w Kutnie rozpoczął się sensacyjnie, bowiem zespół ze Szczecina szybko objął prowadzenie po golu Patrycji Balcerzak. Jednak jeszcze przed przerwą po trafieniach Anny Żelazko i Patrycji Pożerskiej zespół Unii wygrywał 2:1. Po przerwie trwał koncert mistrzyń Polski, które zdobyły jeszcze pięć goli i wygrały 7:1. Gole w drugiej części meczu zdobywały: Żelazko 3, Pożerska i Agnieszka Winczo.
– Liczyłem, że ten mecz wygramy. Pierwsze minuty w naszym wykonaniu były trochę nerwowe, ale później osiągnęliśmy sporą przewagę i kontrolowaliśmy mecz do ostatniego gwizdka. Widać było naszą wyższość w przygotowaniu motorycznym. Gdyby dziewczyny były bardziej skuteczne, skończyłoby się dwucyfrówką – mówi trener Trawiński.