Dla Kacpra Woryny zdobycie tytułu wicemistrza Polski to największy sukces w karierze / Wacław Troszka
14-letni reprezentant Rybek Rybnik Kacper Woryna zdobył tytuł wicemistrza Polski w miniżużlu.
W ostatnim finałowym turnieju rozegranym w miniona sobotę na minitorze w Gdańsku wnuczek Antoniego Woryny był bezkonkurencyjny i zwyciężył z kompletem zwycięstw. Niestety, lider klasyfikacji generalnej, reprezentant gospodarzy Dominik Kossakowski przegrał tylko z rybniczaninem i pięciopunktowa przewaga, którą posiadał przed tymi zawodami, dała mu tytuł mistrzowski.
Wysokie czwarte miejsce zajął w Gdańsku Mike Trzensiok, który uzbierał 11 punktów. Mógł nawet stanąć na podium, ale w wyścigu dodatkowym przegrał z częstochowianinem Polisem.
W niedzielę w Gdańsku rozegrano pierwszą rundę drużynowych mistrzostw Polski. Najlepszym zespołem okazały się prowadzone przez Antoniego Skupienia Rybki Rybnik. Wojaczek (9 pkt), Trzensiok (12), Woryna (14), Wieczorek (5) i Chmiel (6) zdobyli w sumie 46 pkt i o jeden punkt wyprzedzili gospodarzy Lotos Wybrzeże Gdańsk (45). Na trzecim miejscu z 20 pkt uplasował się Speedway Wawrów. Druga runda miniżużlowej drużynówki zostanie rozegrana 28 sierpnia w Wawrowie, trzecia 11 września w Częstochowie, zaś czwarta, finałowa, 25 września w Rybniku.
Wyniki mistrzostw Polski: 1. Kossakowski (Gdańsk) 69, 2. Woryna (Rybki) 65, 3. Polis (Częstochowa) 58..., 5. Wieczorek (Rybki) 47, 6. Trzensiok (Rybki) 41, 7. Chmiel (Rybki) 41, 8. Wojaczek (Rybki) 39.