Znów walkowery
Niestety i w tym sezonie na niższych szczeblach piłkarskich rozgrywek nie udało się uniknąć decyzji o walkowerach. W minionym tygodniu wydział gier Podokręgu Rybnik w trakcie weryfikacji wyników spotkań podjął decyzje o zmianie rezultatów dwóch z nich. W klasie A zmianie uległ wynik meczu pomiędzy LKS Skrbeńsko a Pierwszym Chwałowice, który na boisku zakończył się zwycięstwem gości 6:1. Decyzją członków wydziału gier wynik ten został zweryfikowany na 6:0 dla drużyny z Chwałowic z powodu zdekompletowania zespołu gospodarzy w 85. minucie gry.
Ponadto punkty walkowerem zdobyła drużyna ze Szczerbic. Występujący w klasie C zespół przegrał wprawdzie 19 września w Żorach z Polarisem 1:3, ale przez nieuwagę gospodarzy w ich szeregach od 87. minuty było na boisku zbyt mało młodzieżowców. Tym samym wynik tego meczu został zweryfikowany na 3:0 dla ekipy ze Szczerbic.
Dodajmy, ze punkty walkowerem otrzyma też niebawem drużyna rezerw Granicy Ruptawa. W poprzedniej kolejce miała ona rozegrać mecz z Sokołem Chwałęcice, ale goście nie stawili sie na boisku w Ruptawie. Tym samym należy spodziewać się, że i w tym przypadku zapadnie oficjalna decyzja o przyznaniu gospodarzom walkowera.