Przegrały z grypą

Na podstawie wyników uzyskanych w trzech turniejach Pucharu Polski zakwalifikowano do nich 130 zawodników z 15 klubów, którzy nie ukończyli 20. roku życia. Prym wiedli, co trudno uznać za niespodziankę, reprezentanci AZS-u Gdańsk i Warty Poznań. Gospodarzy reprezentowała tylko drużyna florecistek. Niestety, siły opartego na juniorkach zespołu osłabiła szalejąca grypa. W turnieju indywidualnym najlepiej spisała się ledwie 15-letnia Izabela Sajewicz, która zajęła ostatecznie 20. miejsce. Na planszy stanęła niespełna dzień po opuszczeniu łóżka i w kluczowym pojedynku z bardziej doświadczoną rywalką po prostu zabrakło jej sił. Ale na rybnickim turnieju mistrzowskie starty dla rybniczanki się nie kończą; za dwa tygodnie wystąpi w Sosnowcu, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa Polski młodzieżowców w szabli.Przed turniejem mistrzowskim szkoleniowcy rybnickiego klubu zapowiadali walkę florecistek o wysokie czwarte miejsce w turnieju drużynowym, ostatecznie skończyło się na dziewiątym.Gdy w Rybniku o mistrzowskie tytuły walczyli młodzi floreciści, w Warszawie odbywały się mistrzostwa Polski młodzieżowców w szpadzie. Dobrze spisała się tam 18-letnia zawodniczka RMKS-u Daria Hetman. Klasyfikowana do tej pory w okolicach 40. pozycji szpadzistka zajęła tam wysokie szóste miejsce.