Bez podtekstów

Przed sobotnim meczem wielu kibiców zastanawiało się, czy gospodarze będą chcieli pokonać zespół Polskiej Energii Kazimierz Płomień Sosnowiec. We wcześniejszym spotkaniu Skra Bełchatów niespodziewanie uległa AZS-PZU Olsztyn i przed zespołem z Sosnowca otworzyła się szansa na zajęcie czwartej lokaty w ligowej tabeli. Warunkiem było wygranie przynajmniej dwóch setów w Jastrzębiu. Zespół Ivettu zagrał jednak zgodnie z duchem sportu. Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy długo utrzymywali 3-4-punktową przewagę. W końcówce seta goście doszli na 24:23, ale skuteczny atak Petera Divisa zakończył tę partię. Druga miała wyjątkowo jednostronny przebieg. Zawodnicy Polskiej Energii mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki jastrzębian. Ich rozgrywający Grzegorz Wagner dwoił się i troił, wystawiając dokładne piłki na skrzydła, ale tam czekał najczęściej dobrze ustawiony blok gospodarzy. Drużyna Ivettu zwycięstwo w tej odsłonie zapewniła sobie w momencie, kiedy na zagrywce przebywał Piotr Gabrych. Gdy w końcu Andrzej Niedziela przebił się przez jastrzębski blok, na tablicy wyników było już 18:9 dla gospodarzy i nic nie mogło pozbawić ich wygranej.W trzecim secie sosnowiczanie podjęli walkę. Prowadzili od początku seta różnicą trzech punktów. W końcówce za sprawą silnych serwisów Przemysława Michalczyka Ivett odrobił straty, ale ostatnia jego zagrywka trafiła w taśmę. Przedłużało to nadzieje gości. Szybko okazały się one płonne. Wszelkich złudzeń pozbawił ich 21-letni Wojciech Pawłowski, który pod koniec czwartego seta zastąpił Divisa. Zawodnik ten popisał się skutecznymi atakami i zakończył mecz asem serwisowym.- Pociągnął tego seta. Nie zrobił błędu w ataku, skutecznie blokował i zagrywał. Dobrze, że wygraliśmy i nie ma żadnych podtekstów - mówił po meczu trener J. Such.Teraz jastrzębian czeka rywalizacja z AZS-PZU Olsztyn. Stawką tych spotkań będzie awans do grona czterech najlepszych drużyn w kraju. Zapewni go sobie zespół, który jako pierwszy wygra trzy spotkania. Potyczki z ekipą trenera Wojciecha Drzyzgi odbędą się 22-23 marca.Ivett Jastrzębie-Borynia - Polska Energia Kazimierz-Płomień Sosnowiec 3:1 (25:23, 25:15, 23:25, 25:23)Ivett: Chudik, Gabrych, Nowak, Divis, Michalczyk, Trocki, Wójcik (libero) - Pawłowski, Szczygieł, Łuka.