Kapitan w roli trenera
Bez trenera Mirosława Orczyka pojechały do Polkowic koszykarki Uteksu ROW Rybnik. W protokole, jako szkoleniowiec rybnickiego zespołu, wpisana została kapitan drużyny Karolina Stanek.
Nadal trwają rozmowy opiekuna rybnickich koszykarek z Gabrielą Wistubą, prezesem klubu co do jego przyszłości w zespole. Jeżeli dojdą do porozumienia, Orczyk powinien poprowadzić Utex już w następnym meczu z Artego Bydgoszcz (19 lutego). Zawodniczki z Rybnika czeka teraz seria meczów wyjazdowych. Po meczu w Bydgoszczy czekają je wyjazdy do Gdańska i Leszna. Do swojej hali wrócą dopiero w połowie marca.
Tymczasem w trakcie przerwy w ligowych rozgrywkach w Lublinie rozegrany został mecz gwiazd Ford Germaz Ekstraklasy z reprezentacją Polski. Spotkanie to zakończyło się wygraną zespołu gwiazd 90:87 po dogrywce. W zwycięskiej drużynie wystąpiła najlepsza w tym sezonie zawodniczka Uteksu ROW Rybnik – Laurie Koehn. Zdobyła ona w tym spotkaniu siedem punktów.

CCC POLKOWICE – UTEX ROW RYBNIK 76:49 (18:9, 18:8, 23:17, 17:15)
ROW: Harris 24, Koehn 11, Brown 8, Suknarowska 2, Stanek 2, Rozwadowska 2, McLean, Głocka.