Kadeci grają dalej
Drużyna kadetów Volleya Rybnik zdobyła brązowe medale mistrzostw Śląska i zakwalifikowała się do turnieju 1/8 mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Rybniczanie zajęli trzecie miejsce podczas turnieju rozegranego w Bielsku-Białej. Początek tych zawodów nie był udany dla podopiecznych trenerów Lecha Kowalskiego i Erwina Michalika. Volley przegrał swój pierwszy mecz z DelicPolem Częstochowa 0:3. W drugim swoim występie młodzi siatkarze z Rybnika po pięciosetowej walce ulegli gospodarzom zawodów – BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. Na szczęście finał był dla nich szczęśliwy. W spotkaniu o trzecie miejsce wygrali w derbowym pojedynku 3:1 z Górnikiem Radlin. Dzięki temu zdobyli prawo gry w dalszej fazie eliminacji do mistrzostw Polski. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju pod Szyndzielnią wybrany został zawodnik Volleya Dawid Małysza.
Teraz zespół z Rybnika czeka turniej 1/8 finału mistrzostw Polski kadetów w Wieluniu, który odbędzie się od 25 do 27 marca. Tam rywalami drużyny Volleya będą zespoły miejscowego Siatkarza, Czarnych Połaniec i Dunajca Nowy Sącz.