Udany rewanż mistrzyń Polski
Od przekonującego zwycięstwa nad zajmującą trzecie miejsce w tabeli Pogonią Women Szczecin rozpoczęły wiosenną rundę rozgrywek piłkarki Unii Racibórz.
Mistrzynie Polski udanie zrewanżowały się rywalkom za sensacyjną porażkę, jaką poniosły na inaugurację sezonu. Tym razem nie było wątpliwości, który zespół jest lepszy. Od początku meczu gospodynie miały sporą przewagę, a więcej problemów stwarzała im nierówna murawa niż piłkarki ze Szczecina. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy przewaga zespołu Unii została udokumentowana golem. Jego autorką była Marta Stobba. Ta sama zawodniczka kwadrans po wznowieniu gry w drugiej części meczu podwyższyła na 2:0. Wynik spotkania ustaliła Patrycja Wiśniewska. Odkryciem meczu była sprowadzona zimą reprezentantka Chorwacji Iva Landeka. Zawodniczka ta szybko stała się liderką linii pomocy raciborskiego zespołu.
Po tym zwycięstwie unitki umocniły się na pozycji lidera rozgrywek żeńskiej ekstraklasy. Nad Pogonią mają już sześć punktów przewagi. Ich najgroźniejsze rywalki w wyścigu po koronę mistrzyń Polski, zawodniczki Medyka Konin, na inaugurację nie grały. Ich mecz z AZS Biała Podlaska został odwołany ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. W sobotę (26 marca) zespół Unii czeka wyjazdowy mecz z Górnikiem Łęczna.

UNIA RACIBÓRZ – POGOŃ WOMEN SZCZECIN 3:0 (1:0)
Stobba 45. i 61., Wiśniewska 85.
Unia: Antończyk – Konsek, Mika, Pawlak – Bojdova, Żyła (46. Pożerska, 83 Krupa), Landeka, Stobba (63. Istokova), Żelazko – Wiśniewska, Winczo.