20031601
20031601

Pierwszego dnia reprezentanci naszego regionu nie odegrali większej roli. Jedyne punktowane miejsce wywalczył Marek Zawionka z Polonii Rybnik, który w kategorii do 60 kg był piąty.Znacznie lepiej spisały się dziewczęta. W finałowej walce kategorii do 52 kg Sylwia Chruścicka z KJ Koka Jastrzębie pokonała Martę Pietrzyk z AZS-u UW Warszawa. Chytra jastrzębianka zastosowała swą koronną technikę sannkaku-jime (duszenie nogami w parterze) i walka zakończyła się przed czasem. To już trzeci tytuł mistrzowski zawodniczki Koki. Brązowy medal w tej kategorii zdobyła Katarzyna Nowak z Polonii, która w walce o medal, po dogrywce - przez wskazanie sędziów - pokonała Martę Kurowską z AZS-u Gdańsk.O złoty medal walczyła też 17-letnia Renata Białdyga z Polonii, ale w finale kategorii +78 kg przegrała przez trzymanie z Urszulą Sadkowską UKS-u Rekord Olsztyn. Rybniczanka zdobyła w ten sposób swój trzeci medal mistrzostw Polski juniorów; wcześniej dwukrotnie sięgnęła po brąz.W kategorii do 57 kg piąte miejsce zajęła reprezentantka Koki Jastrzębie Judyta Wawro.