Multimedaliści z Nautilusa
Ogromnym sukcesem zawodników Klubu Sportowego Nautilus z Jastrzębia zakończyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w pływaniu w płetwach, które w miniony weekend odbyły się na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach.
Jastrzębianie zdobyli w sumie 78 medali w tym 30 złotych, 31 srebrnych i 17 brązowych. Dało im to pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej tej imprezy. Najczęściej na podium stawali najmłodsi wychowankowie Nautilusa. Niekwestionowaną królową mistrzostw została 11-letnia Aleksandra Łotecka. Aż siedmiokrotnie stawała ona na najwyższym stopniu podium za zwycięstwa na poszczególnych dystansach. Raz tylko dała się pokonać. W finałowym wyścigu na 25 metrów pod wodą wyprzedziła ją Karolina Szpejna z Laguny 24 Toruń. Do ósmego zwycięstwa Łoteckiej zabrakło 0,22 sekundy.
Z męskiej reprezentacji Nautilusa najlepiej spisał się Piotr Marchewka startujący w kategorii D (chłopcy rocznika 1998 i młodsi). Zdobył on trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu na tych mistrzostwach. Uważam, że był to jeden z najlepszych startów naszej ekipy na tej rangi imprezie w historii klubu – przyznaje Krzysztof Radomski, trener pływaków Nautilusa.
W zawodach w Gliwicach wystartowali zawodnicy reprezentujący 13 klubów z całego kraju.