Nie zdążyli

dorobkiem 21 pkt rybniczanie zajęli dopiero trzecie miejsce, przegrywając z obrońcami tytułu braćmi Gollobami z Polonii Bydgoszcz (26 pkt) i parą miejscowej Stali Flis - Paluch - Rajkowski (24 pkt). Rybniczanie w pierwszym swoim starcie zremisowali z Gollobami. Po dobrym starcie Węgrzyk z Szombierskim objęli prowadzenie, ale chwilę później Szombierskiemu podbiło przednie koło motocykla w górę i - by opanować sytuację - musiał odjąć gazu, co natychmiast wykorzystali doświadczeni bydgoszczanie. Pary z Grudziądza, Łodzi i Piły żużlowcy RKM-u pewnie pokonali 5:1, ale w pojedynku z parą Stali Gorzów nie zdobyli ani jednego punktu. Po pierwszym starcie rybniczanie pewnie prowadzili, ale wtedy upadł na tor Robert Flis. Sędzia przerwał wyścig, wykluczył Flisa i - gdy jeszcze karetka pogotowia była na torze - rozpoczął odliczanie dwóch minut, jakie pozostały zawodnikom do stawienia się na starcie. Rybniczanie, którzy zabrali się za zmianę stron opon w swoich motocyklach, nie zdążyli na start i arbiter wykluczył ich z wyścigu. Tej straty Węgrzyk z Szombierskim nie byli już w stanie odrobić; w ostatnim swoim wyścigu minęli zresztą linię mety za jeżdżącym w pojedynkę Tomaszem Chrzanowskim z Wybrzeża.RKM: Szombierski 7 (0,2,W,2,2,1), Węgrzyk 14 (3,3,W,3,3,2), Staszewski - NS.