Lekka atletyka

Tym razem po złoty medal sięgnęła Justyna, zwyciężając konkurs skoku wzwyż wynikiem 177 cm. Druga z zawodniczek Victorii pokonała o 2 cm mniej i musiała się zadowolić srebrnym medalem.Obie raciborzanki są tegorocznymi absolwentkami gimnazjów, podopiecznymi trenera Karola Szynola, jednak nie będą kontynuować nauki w liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Przenoszą się do wrocławskiego SMS-u, który dysponuje lepszą bazą treningową.W biegu na 800 m czwarte miejsce zajął Marcin Nikiel z Victorii, który minął linię mety z czasem gorszym od zwycięzcy o 0,34 s (1.53,89). Bardzo zacięty finał tego biegu, a także fakt, że Marcin w przyszłym roku też będzie mógł jako junior młodszy startować OOM, wróżą mu sukcesy na arenie krajowej już w najbliższym czasie.Również na czwartym miejscu ukończył swój udział w finałowym biegu na 100 m Dawid Piksa z RMKS, który uzyskał czas 11,09 s.- Dawid uprawia lekką atletykę dopiero od roku. Zrobił w tym czasie duży postęp. Po finałowym biegu był niepocieszony, gdyż planował zdobycie medalu. Po wyśmienitym starcie przewodził stawce przez pierwsze 50 m, ale potem zaczął gubić rytm i w efekcie przegrał z zawodnikami, którzy w tym roku uczestniczyli w mistrzostwach świata juniorów młodszych - komentuje występ swojego podopiecznego trener biegaczy RMKS-u Michał Olszar.Pozostałe wyniki zawodników z naszego regionu: skok w dal - 17. Zuzanna Podlas (Victoria) 4,96 m; 1500 m z przeszkodami - 11. Ewelina Brzezina (RMKS) 5.19,86; 1500 m - 12. Monika Gluza (RMKS) 4,47,04; rzut młotem - 12. Łukasz Skibski 52,70 (w eliminacjach 55,90 - ten wynik plasował go na 7. miejscu w turnieju), 13. Michał Kaczorowski 52,01, 17. Dawid Wójtowicz 47,42 (wszyscy RMKS).Do Gdańska nie wyjechała najlepsza juniorka młodsza RMKS-u, Magdalena Konsek, która doznała kontuzji podczas startu w Pucharze Europy w Stambule.