Samodzielny lider

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że rybniczanie występowali w Tychach bez najwyższych graczy w zespole- kontuzjowanego Jacka Rducha i chorego Krzysztofa Gawałka. Na parkiecie pojawił się po raz drugi w tym sezonie grający trener MKKS-u, K.Fojcik. Bardzo dobrze zaprezentował się w spotkaniu na szczycie Adam Pierchała, który poza bogatym dorobkiem punktowym zanotował też 14 zbiórek (8 w ataku). Na wyróżnienie zasłużyli też rozgrywający Karol Kupczak i udanie wychodzący do szybkich ataków Stanisław Grabiec. W najbliższą sobotę MKKS będzie podejmował zespół Dąbrowy Górniczej (20.10, g.16, hala w Boguszowicach).Złej passy nie udało się przerwać koszykarzom Odry Wodzisław. Trener Grzegorz Korzeń nie miał powodów do zadowolenia w Bytomiu, gdzie przez trzy kwarty spotkanie było bardzo wyrównane, ale pierwsza przegrana różnicą 11 punktów zadecydowała o ostatecznej porażce. W najbliższą sobotę, 20.10, g.18 wodzisławianie zmierzą się w hali Szkoły Podstawowej 28 z MOSM-em Tychy.MOSM Tychy- MKKS Rybnik 98:98 (26:24, 17:32, 28:17, 18:25), pkt. dla MKKS: Grabiec 15, Kozieł 13, Przeliorz 2, Kuna 12, Mrówczyński 2, Pierchała 21, Pyrsz 2, Bednarek 14, Kupczak 4, Fojcik 13.MOSM Bytom- Odra Wodzisław 83:70 (22:11, 22:23, 23:20, 16:16), pkt. dla Odry: Kobacki 20, Skrzypek 17, Tomaszewski 14, Marczyk 9, Zieliński 8, Ochodek 2, Dąbrowski 0, Starzyński 0, Harlak 0.