Ch... spadły

W siedmiu od siedemdziesiątej minuty nie mógł grać zespół zamykający stawkę. Sędzia odgwizdał koniec spotkania przy stanie 6:1 dla gospodarzy.W podobny sposób zachowało się kilka drużyn w niższych klasach rozgrywkowych. Każdy z takich wypadków jest jednoznacznie interpretowany. Drużyna, która wystawia do gry niepełny skład, dąży do tego, aby mecz się najszybciej skończył, by nie ponieść kompromitującej porażki. Nie oddaje punktów bez przystąpienia do gry, bo za takie zachowanie trzeba zapłacić karę.Siedem bramek padło na boisku w Rybniku, gdzie Energetyk ROW podejmował bardzo dobrze spisujący się na wiosnę zespół Krzyżanowic. Goście stawiali jako taki opór do przerwy, po zmianie stron rybniczanie postawili sobie za cel strzelenie tylu bramek, by dobić „setki”. Osłabiona drużyna przyjezdnych mogła ponieść nawet dwucyfrową porażkę, ale napastnicy gospodarzy kilka razy zaprzepaścili znakomite sytuacje. Jan Kubik tłumaczył słabszą postawę zespołu Krzyżanowic faktem wyjazdu kilku piłkarzy z podstawowego składu do pracy za granicę.Punkt zdobył wreszcie Rymer Rybnik, ale mimo to po raz kolejny zawiódł. Prowadził do przerwy 2:0 z Syrynią, która jeszcze nie tak dawno porównywała własną zdobycz punktową z przeciwnikami zamykającymi stawkę piątej ligi.Zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz w Jejkowicach, gdzie zmierzyły się zespoły, w których jeszcze parę kolejek temu musiała panować nerwowa atmosfera z powodu pozycji, w jakich się znalazły.Choć porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie Pierwszego Chwałowice, to trzeba przyznać, że zdecydowany outsider tegorocznych rozgrywek zrobił na zakończenie sezonu bardzo dobre wrażenie. Jesienią na własnym boisku zostali rozgromieni przez beniaminka. Tym razem nie pozwolili trzeciej drużynie tabeli na rozwinięcie skrzydeł.Wyniki 30. kolejki: Rymer Rybnik – Naprzód Syrynia 3:3 (2:0) M. Sitko 2, Moskal – Fibic 2, Krawczyk, Czarni Gorzyce – Silesia Lubomia 3:0 (1:0) Błaszczok 2, Kiełkowski, Gwiazda Skrzyszów – Chałupki 6:1 (2:1) Kaczorek 4, Kuchciński 2 – Maciuga (mecz zakończył się w 70. min. z powodu zdekompletowanego składu Chałupek), Energetyk ROW Rybnik – Krzyżanowice 7:0 (2:0) Szewieczek 3, Skorupa 2 (obie z karnego), Reclik, Dzięgielowski, Start Mszana – Maxpol Kuźnia Raciborska 2:0 (1:0) Ł. Leśniewski, Muszyński, Płomień Połomia – Górnik Radlin 4:2 (2:1) Kucharzewski, Kusztal, Mazurek, Sobala – Władarz, Lehman, Jedność Jejkowice – Naprzód Rydułtowy 1:0 (0:0) Kłosek, Naprzód Czyżowice – Pierwszy Chwałowice 2:0 (1:0) Z. Adamczyk, A. Kucza.1. ROW 30 72 98:272. Czyżowice 30 59 65:333. Skrzyszów 30 57 61:264. Mszana 30 52 44:385. Krzyżanowice 30 50 57:556. Radlin 30 44 45:427. Rymer 30 41 37:358. Maxpol 30 38 52:659. Połomia 30 37 39:4410. Gorzyce 30 37 50:6811. Syrynia 30 36 40:6012. Rydułtowy 30 36 38:4313. Jejkowice 30 36 48:5014. Lubomia 30 35 54:5915. Chałupki 30 27 38:6616. Chwałowice 30 15 26:81