Archiwum / Grzegorz Matusiak
Archiwum / Grzegorz Matusiak

 

Podczas uroczystości z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia sekretarz stanu Stanisław Szwed, reprezentujący Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wręczył wyróżnienia dla 16 najefektywniejszych w Polsce powiatowych urzędów pracy. Bez wątpienia to symboliczne wyróżnienie można byłoby przyznać każdej jednostce, która wspiera drugiego człowieka. Wśród wyróżnionych w naszym województwie uznaniem cieszy się Powiatowy Urząd Pracy z Jastrzębiu-Zdroju. Skuteczne działania aktywizacyjne, podejmowane wobec osób bezrobotnych i poszukujących pracy to efekt rzetelnej i odpowiedzialnej pracy całego zespołu pracowników urzędu, którym kieruje dyrektor Andrzej Koba. Uznanie dla pracowników urzędów pracy, za ich odpowiedzialną służbę tysiącom ludzi, jest powszechnie kierowane przez liczne środowiska, zarówno przez osoby uzyskujące wsparcie, samorządowców, przedstawicieli rządu, kościoły różnych wyznań, przedstawicieli organizacji związkowych, a także szeregu organizacji społecznych i zawodowych.

Biorąc pod uwagę, że Polska była jednym z pierwszych krajów, które powołały państwową służbę zatrudnienia w Europie, uważam, że poziom wypracowanych standardów pracy w urzędach jest zgodny z najlepszymi dobrymi praktykami spośród wielu krajów Unii Europejskiej. "Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami", podpisany przez naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego, w dniu 27 stycznia 1919 r oku, stanowił zasadniczo, początek prawie 100 lat, polityki społecznej w Polsce. Uważam jednak, że wśród tych złożonych lat polityka społeczna nie zawsze oznaczała politykę rządów mających bezpośredni wpływ na dobrobyt obywateli poprzez dostarczanie im usług lub dochodu, jak pisał Thomas Marshall.

2

Komentarze

  • Hans Cóż, 27 lutego 2017 15:02Tak od dawna czytam sobie felietony pana posła i wyłania mi się jego obraz - człowiek bez polotu i fantazji, klasyczny przykład urzędnika, a może nawet wyrobnika urzędowego. Panie pośle, może więcej luzu? Już nawet ten KODer Krząkała potrafi w bardziej swobodny sposób operować słowem!
  • bebok Jak długo ? 26 lutego 2017 22:29Jak długo PIS będzie oszukiwał emerytow górniczych ws uporządkowania tematu deputatow ? Dostaliscie teraz nasze głosy ale Tobiszowski i sp juz rok czasu robia nas w konia ! zorganizujemy sie do wyborów i podziekujemy wam za obiecki !Kolejarze i np emeryci z Bogdanki maja deputaty..Tylko gornicy ze Sląska sa olewani !Nie probujcie rozwieszac banerow i plakatow w sląskich miastach !

Dodaj komentarz