20044211
20044211

Gospodarze wystawili w turnieju trzy zawodniczki i jednego zawodnika. W kategorii wagowej do 55 kg Sylwia Bileńska wywalczyła złoty medal i została uznana za najlepszą zawodniczkę mistrzostw. W kat. do 59 kg Arleta Wałkuska została wicemistrzynią kraju, przegrywając walkę finałową z aktualną mistrzynią Europy juniorek. Po brązowy medal sięgnęła startująca w kat. do 48 kg Patrycja Więczek.W rywalizacji młodzieżowców Zbigniew Nowak z Dębu w kat. do 66 kg wywalczył srebrny medal, zdobywając tytuł wicemistrza kraju.Klub z Brzeźnicy okazał się najlepszy w Polsce w klasyfikacji drużynowej kobiet, a w punktacji ogólnej (kobiet i mężczyzn) wywalczył dla województwa śląskiego drugie miejsce. W zawodach startowało 12 wojewódzkich ekip.Młodzieżowe mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym klub z Brzeźnicy przygotował jako ukoronowanie obchodów jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Dlatego też sportowym zmaganiom towarzyszyło szereg spotkań, na których wyróżniono najbardziej zasłużonych działaczy, zawodników, trenerów i innych osób wspierających w różnoraki sposób LKS z niewielkiego sołectwa w gminie Rudnik.Złotą Gwiazdę z Brylantami podczas MMP rozgranych w raciborskim OSiR-ze z rąk prezesa PZZ Stanisława Szponara otrzymał Hubert Skornia, a Złote Gwiazdy: Franciszek Badurczyk, Mikołaj Jasny i Krzysztof Ołenczyn; Złotą Odznakę PZZ rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu Joachim Raczek.Z kolei odznaki Zrzeszenia LZS otrzymali sponsorzy i ich przedstawiciele, przedstawiciele samorządów i pralamentu oraz zasłużeni działacze; złotymi wyróżniono: Jolantę Gąsiorek, Elżbietę Ceglarek, Bronisława Tomalika, Ryszarda Winiarskiego, Bogusława Berka, Jerzego Szydłowskiego, Dominika Koniecznego, Norberta Paysa, Zbigniewa Nowaka, Marcina Janika, Tadeusza Motowidłę, Andrzeja Żołty, Krzysztofa Kowalewskiego; srebrne przyznano redaktorom regionalnych i lokalnych mediów: Grzegorzowi Kowalczykowi, Grzegorzowi Wawocznemu, Ireneuszowi Staierowi i Grzegorzowi Frankowskiemu.W 2003 roku Polski Związek Zapaśniczy wyróżnił prezesa LKS-u Dąb Janusza Gałązkę i wiceprezesa Huberta Skornię Złotą Gwiazdą PZZ; złote odznaki PZZ otrzymali: wiceprezesi Helmut Jegliczka i Franciszek Badurczyk, trener Krzysztof Ołenczyn; srebrną odznaką wyróżniono kierownika sekcji Piotra Kołka.Odznaki Zrzeszenia LZS otrzymali: prezes RSP Gerard Matusik, członek zarządu LKS-u Henryk Depta, zawodnik Henryk Habram oraz sponsorzy: Helmut Jambor, Alfred Malcharczyk, Zbigniew Nasiennik.* * *Klub z Brzeźnicy przeżywa w ostatnich latach jeden z najlepszych okresów w swojej historii, a przykładem na to mogą być wyniki uzyskiwane choćby tylko w jednym miesiącu.W mistrzostwach Śląska dziewcząt w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej 18 września na podium znalazły się: Justyna Ratyńska, Monika Ołenczyn, Magdalena Baka, Sabina Ratyńska.Medalowe pozycje w mistrzostwach regionu młodziczek i młodzików rozegranych 25 września w Głuszynie koło Zamysłowa zajęli: Dariusz Skowyra, Sebastian Jezierzański, Marcin Tumulla, Jacek Bileński, Justyna Ratyńska, Sylwia Bańczyk, Aleksandra Kulik, Magdalena Baka, Michalina Skorupka.Bezpośrednio przed mistrzostwami kraju 26 września w Raciborzu odbył się memoirałowy turniej E. Starzyńskiego w zapasach w stylu klasycznym. Brzeźniccy wolniacy startowali w nim z powodzeniem, swoje kategorie wygrali Marcin Tumulla i Jacek Bileński, a na drugich pozycjach znaleźli się: Ryszard Nowak, Sebastian Jezierański i Paweł Drzezdoń.