Zwycięstwo Samborowic

Wynik z boiska w Raciborzu to na pewno największa niespodzianka ostatniej kolejki, jednak niewiele mniejszą sprawili swoim sympatykom piłkarze Unii Turza, którzy potrafili, grając w dziesiątkę przez ponad pół godziny, odrobić stratę dwóch goli i wydrzeć punkt liderowi.Gospodarze tego spotkania drugiego gola stracili w dziesiątej minucie drugiej połowy, kilka minut później ich zawodnik został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko. Na kwadrans przed końcem meczu strzelili kontaktową bramkę z rzutu karnego. Gdy wydawało się, że takim rezultatem spotkanie się zakończy, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkarze Rafako sami umieścili piłkę w swojej bramce, usiłując wybić piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.Imponują Krzyżkowice, które po raz kolejny pokonały rywala w spotkaniu wyjazdowym. Dąb Gaszowice po porażce z tym zespołem w siódmej kolejce wreszcie skutecznie uderzył, nokautując w derbowym pojedynku Bemat Lyski.Nie zawodzi jedenastka Kornowaca, pozostająca obok drużyny lidera jedyną niepokonaną w rozegranych dotąd meczach.Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Górek Śląskich, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w tabeli.Serię trzech porażek z rzędu (wszystkie 1:2) przerwali piłkarze rezerw czwartoligowej Przyszłości. Pokonali na własnym boisku drużynę Tworkowa, która w tej rundzie schodziła z boiska w roli pokonanej tylko raz – w meczu z aktualnym liderem.Wyniki 9. kolejki: Dąb Gaszowice – Bemat Lyski 6:1 (3:0) Pierchała 2, Śleziak 2, Przygoda, Zientek – Jureczko, Przyszłość II Rogów – Tworków 4:1 (3:0) Strączek 2, Dzierżenga, Śmigielski – Halfar, Adamowice – Krzyżkowice 1:2 (1:2) Dyrszka – Wilk, Borzucki, Unia Turza Śląska – Rafako Racibórz 2:2 (0:1) Adamiec (karny), samobójcza – Łanocha 2, Pstrążna – Górki Śląskie 0:2 (0:2) Sitek, Czerny, Kornowac – Kolejarz Chałupki 3:0 (2:0) Sł. Pytlik, L. Gatnar, Hajdasz, Unia II Racibórz – Samborowice 0:1 (0:0) Nawaryński, Buk Rudy Wielkie – Baterex Nędza 1:2 (0:2) M. Bok – Malina 2.1. Rafako 9 18 30:182. Kornowac 9 17 21:113. Górki 9 17 20:144. Tworków 9 15 27:215. Gaszowice 9 15 22:176. Krzyżkowice 9 15 20:167. Nędza 9 15 21:188. Rogów II 9 13 16:149. Rudy Wlk. 9 12 18:2010. Lyski 9 12 17:2411. Turza 9 11 19:1812. Unia II 9 10 14:1713. Pstrążna 9 9 14:1614. Samborowice 9 6 8:1615. Adamowice 9 5 9:1816. Chałupki 9 5 17:35Najlepsi strzelcy po ośmiu kolejkach: Michał Bok (Rudy) 9, Marcin Handziuk (Rafako) 8, Jacek Wilk (Krzyżkowice) 8, Piotr Rybarz (Tworków) 7, Sebastian Pierchała (Gaszowice) 7, Czesław Wojciechowski (Lyski) 7, Sebastian Sitek (Górki) 6, Adam Borzucki (Krzyżkowice) 6.