20044311
20044311

Po całkiem emocjonującym turnieju zwyciężyli młodzi żużlowcy z Częstochowy, którzy dzięki najbardziej wyrównanemu składowi zgromadzili na swoim koncie 31 pkt. Na miejscu drugim uplasowali się gospodarze Rybki Rybnik. W Rybkach brylował 12-letni Kamil Cieślar, który w czterech wyścigach zdobył komplet 12 pkt, a w wyścigu dziewiątym po ciekawym pojedynku pokonał samego Mateusza Kowalczyka, 15-letniego reprezentanta Speedway Częstochowa, który w tym sezonie zdobył historyczny tytuł pierwszego mistrza Polski w miniżużlu. W pierwszym swoim starcie Cieślar odebrał też Kowalczykowi rekord chwałowickiego toru, który od soboty wynosi 44,67 sek.Zawody zakończył wyścig finałowy z udziałem najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn. Zdecydowanie zwyciężył w nim już Mateusz Kowalczyk, zdobywając Puchar Firmy Famous; drugi był Marcin Podlaszewski z Wawrowa, trzeci Kamil Cieślar, a czwarty Marceli Szymko z Wybrzeża Gdańsk.Zawody na minitorze w Rybniku Chwałowicach sędziował najlepszy polski sędzia żużlowy, pochodzący właśnie z Chwałowic Marek Wojaczek, który sędziował w tym roku m.in. turnieje Grand Prix rozegrane w Göteborgu i Cardiff, a także finał IMP w Częstochowie.W niedzielę w Częstochowie miały się odbyć pierwsze, nieoficjalne jeszcze mistrzostwa Polski par w miniżużlu, ale z powodu niesprzyjającej pogody zostały odwołane.W przyszłym roku w sierpniu (20/21) na torze Rybek Rybnik odbędą się mistrzostwa Europy.Rybki Rybnik: Mateusz Magiera 0 (0 U U U), Mateusz Chochliński 10 (3 1 3 3), Łukasz Piecha 4 (1 2 0 1), Kamil Cieślar 12 (3 3 3 3)