Łukasz Kohut / Archiwum
Łukasz Kohut / Archiwum

Moja odpowiedź będzie tylko jedna – WARTO. Warto być konsekwentnym w swoich działaniach, warto być innowacyjnym, otwartym na innych, warto podróżować i zwiedzać świat, warto studiować coś co naprawdę interesuje, warto konsekwentnie szukać swojego miejsca na rynku pracy, warto dywersyfikować wiedzę o świecie, zwłaszcza teraz, gdy media często okopały się na swoich pozycjach i obiektywizm to pojęcie, które zdewaluowało się tak bardzo. Okazuje się, że w ciągu ostatnich czterech lat w TVP wpompowano prawie dwa razy więcej pieniędzy niż WOŚP zebrała w ciągu całej swojej wieloletniej działalności. Kogoś uratowano w związku z tym? Chochoła i sarmatę co najwyżej.

 

W dzisiejszym świecie bardzo łatwo także pozostać biernym: "zatracić się w konsumpcji", kupować kolejne pary butów, spędzać na Instagramie po kilka godzin dziennie czy przeżywać tydzień "byle do weekendu" i od piątku do niedzieli nie trzeźwieć - pytanie tylko po co i dokąd nas to zaprowadzi. Droga pod prąd łatwa nie jest, wymaga wiele poświęceń, konsekwencji w działaniu i najzwyczajniej w świecie ciężkiej pracy nad sobą – ale mówię Wam – warto! Na szczęście mamy w naszym regionie bardzo wielu ludzi, którym się chce, którzy strajkują i protestują, kiedy dzieje się komuś krzywda i bardzo często spotyka ich za to nieuzasadniony hejt. Wystarczy prześledzić historię najnowszą – czarne protesty, strajki przed sądami, strajki nauczycieli, alert smogowy, ba - nawet młodzieżowy strajk klimatyczny. Początkowo większość społeczeństwa była neutralna, wyczekująca, dopiero później, gdy machina propagandy zaczęła działać i podsyłać gotowe formułki - hejt sączył się z komentarzy jak smoła na rozgrzanym dachu. Ale jedno wiem – gdy zmieni się władza, gdy cały ten chocholi taniec przeminie, gdy telewizja publiczna wróci na właściwe tory – ci wszyscy ludzie, którzy hejtowali mniejszość powiedzą – tak to my obaliliśmy system. Wybaczymy, ale nie zapomnimy.

 

Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego, politolog, fotograf, felietonista Tygodnika Regionalnego Nowiny

 

4
Baner reklamowy

Komentarze

  • Ambitny Słowa otuchy... 21 stycznia 2020 13:26Byłem w PZPR, potem Solidarność, UW i PO...nie zrobiłem kariery. Co mi pan radzisz teraz? Wiosna, Nowa Lewica czy PIS?
  • Joanna Diamentowy 22 stycznia 2020 12:17Do Ambitny. Łukasz Kohut nie pisze o robieniu kariery polegajacej na przenoszeniu sie z partii do partii. W wielkim skrocie, chodzi o to, zeby zycie przezyc pozytecznie. Nawet tylko zajmowanie sie jakims hobby, to juz jest jakis pozytek, intensywne uczestniczenie w wydarzeniach spolecznych itd
  • Ślązak Dziwnie 22 stycznia 2020 12:22Ja nie byłem w partii , byłem założycielem Solidarności, w której byłem, póki do władzy nie doszli ludzie pokroju Kaczyńskiego.Wtedy i tę organizację opanowali ludzie małostkowi, dążący do własnych partykularnych interesów a nie dobro ludzi.Wypisałem się, poczułem wolny . Teraz walczę o wolny Śląsk .Może tym razem nie przegram?
  • LORD Chłopie Chłopie skąd tyś się urwał 26 stycznia 2020 21:17Nie wiem gdzieś ty się urodził ale czytam kolejny twój artykuł mam wrażenie że masz problem z polskością mówisz o kraju w którym ja nie mieszkam, na tych wszystkich wiecach o którym ty mówisz przychodzi albo garstki osób albo ciągle jedne i te same twarze, nie macie zaplecza do stworzenia czegoś ważnego, mocnego, bałbym się mieszkać w obecnych czasach w kraju rządzonym przez lewice, widząc osoby którymi się otaczasz, których popierasz widzę nasz kraj stłamszony podatny na zachcianki Europy bez swojego zdania.

Dodaj komentarz