post image
W III LO ruszył nabór do pierwszej klasy siatkówki dziewcząt / Pixabay

Choć obecnie w szkołach nie odbywają się zajęcia szkolne, a wszystkie treningi, zajęcia sportowe i rozgrywki zostały zawieszone do odwołania, to jednak każdy ósmoklasista musi podjąć decyzję, „co robić dalej?” Jeśli przejawiasz zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej, to można zostać uczennicą III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego imieniem Zbigniewa Herberta.

Szkoła od kilku lat prowadzi rekrutacje do klas mistrzostwa sportowego. Klub Sari Żory we współpracy z III LO już po raz drugi prowadzi nabór do nowej klasy pierwszej skupiającej młode adeptki siatkówki, które zechcą trenować i kształcić się w „Herbercie”.
Przypominamy, że w szkole działa już taka klasa. Jej uczennice reprezentują klub Sari w rozgrywkach kadetek, juniorek i seniorek. - III LO oferuje optymalne warunki umożliwiające łączenie treningów z realizacją zajęć dydaktycznych. Dysponuje szeroką bazą sportową, z której korzystają uczennice i zawodniczki (siłownia, boiska, Orlik, hala sportowa, sale gimnastyczne i stale rozbudowywane zaplecze sportowe) – zachwala dyrekcja.

Dużym atutem klubu i szkoły jest przynależność klas sms do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Wiąże się z tym dostępność do sprzętu sportowego, strojów, programów szkoleniowych, pomocy rehabilitanta oraz weryfikacji postępów przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

W nowym sezonie (od września) Sari będzie wspierane przez innowacyjny system zarządzania klubem ProTrainUp. To multimedialna aplikacja podobna do dziennika elektronicznego, dokumentująca sportową aktywność i postępy zawodniczek. Dostęp do programu będą mieli zarówno rodzice, trenerzy, jak i młode siatkarki.
Wszystkie informacje dotyczące organizacji klasy, przedmiotów rozszerzonych, języków obcych, ilości godzin treningowych czy terminów postępowania rekrutacyjnego znajdziecie na stronie szkoły www.zs3zory.aplus.pl/szkola/ w zakładce rekrutacja 2020/21.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.