post image
Jeden z wernisaży przed pandemią / Archiwum

Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku (dawniej Muzeum w Rybniku) otwiera się dla zwiedzających. Wybrane ekspozycje będzie można oglądać od poniedziałku, 25 maja.


Od 25 maja (godzina 10.00) otwarte będą: ekspozycja na parterze budynku; „Świat modeli pojazdów strażackich w skali H0” oraz plenerowe mini-ekspozycje na dziedzińcu starego ratusza (w zależności od pogody). Wejście do muzeum od zaplecza starego ratusza (możliwe dojście od ul. Raciborskiej, ul. M. Skłodowskiej-Curie oraz przez pasaż od ul. Kościelnej). Wystawy stałe i czasowe na I piętrze rybnickie muzeum planuje uruchomić od 1 lipca.

- W najbliższym czasie na dziedzińcu zaprezentujemy unikatową makietę poglądową Fabryki Maszyn Ryfama, a także reprodukcje ciekawych fotografii tego likwidowanego właśnie zakładu – informuje dr Bogdan Kloch, dyrektor Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku.

Wstęp na ekspozycje wolny – tylko po telefonicznym zgłoszeniu pod numerem 32 43 27 465 (w godzinach 8.00-14.00).

Ekspozycje do końca czerwca będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 12 i 13 – 15 (przerwa w godz. 12 – 13). W soboty i niedziele ekspozycje będą czynne dopiero w okresie wakacyjnym.

Pracownicy muzeum proszą o to, by pamiętać o obostrzeniach sanitarnych, m.in. o maseczkach ochronnych i dezynfekcji dłoni. Więcej informacji w muzeum i na stronie internetowej placówki oraz na muzealnym Facebooku.

Przypominamy, że rybnickie muzeum zmieniło swoją nazwę. W związku z 50. rocznicą powstania instytucji radni przyjęli na sesji w dniu 23 kwietnia uchwałę zmieniającą statut placówki. Placówka otrzymała nazwę Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku, co pozwoli uhonorować nieprzecenioną dla zachowania dziedzictwa Rybnika postać o. Emila Drobnego – nauczyciela, redaktora, dziennikarza, a przede wszystkim archiwisty i historyka.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.