post image
Podczas ostatniej doby policja skontrolowała także 2500 pojazdów komunikacji zbiorowej, a ogółem było to już ponad 258 tys. / Dominik Gajda

Jak podał, ogółem od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policja sprawdziła osoby skierowane na kwarantannę siedem milionów razy. Ostatniej doby - 72 843; w ok. 1100 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

- Powiatowy Państwowy Inspektor sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł - przypomniał rzecznik.

Ponadto, w czasie minionych 24 godzin w co najmniej 11 przypadkach osoby, będące na kwarantannie, zwróciły się z prośbą do policjantów o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.
Podczas ostatniej doby policja skontrolowała także 2500 pojazdów komunikacji zbiorowej, a ogółem było to już ponad 258 tys.

Ciarka poinformował ponadto, że od marca 177 policjantów zostało zakażonych, a 147 z COVID-19 wyzdrowiało. - Od początku epidemii ok. 3000 funkcjonariuszy było na kwarantannie, obecnie jest jej poddanych 146 - dodał rzecznik KGP. (PAP)

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.