post image
Mecz PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno / Dominik Gajda


- Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych - czytamy w oficjalnym komunikacie.
PGE Ekstraliga została o tym fakcie poinformowana 14 lipca w godzinach popołudniowych. Wprowadzono przygotowane na taką okoliczność procedury kryzysowe.

Przede wszystkim zdecydowano o przełożeniu meczów 6. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik – ELTROX Włókniarz Częstochowa (17 lipca) oraz FOGO Unia Leszno – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (19 lipca).
Wprowadzono obowiązkową domową izolację od dnia 14 lipca dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i FOGO Unii Leszno wraz z mechanikami zawodników i sztabami szkoleniowymi oraz wszystkich osób funkcyjnych przebywających w parku maszyn (uczestnicy meczu 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno z 10 lipca).
Wszystkich zawodników uczestniczących w meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno z 10 lipca obowiązuje zakaz wszelkiej aktywności sportowej.

Wszystkim zawodnikom wraz z mechanikami i sztabami szkoleniowymi oraz osobami funkcyjnymi przebywającymi w parku maszyn przeprowadzone zostaną testy genetyczne na obecność koronawirusa.

"Zgodnie z zaleceniami WHO testy genetyczne na obecność koronawirusa przeprowadza się w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną. W związku z tym, licząc, że mecz 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno odbył się 10 lipca, wszystkie testy dla uczestników tego meczu (zawodnicy, mechanicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby funkcyjne przebywające w parku maszyn) odbędą się, w porozumieniu z firmą INVICTA, najwcześniej 20 lipca. Koszty testów pokryje Ekstraliga Żużlowa" - czytamy w komunikacie.

Po uzyskaniu negatywnych wyników testów, drużyny PGG ROW Rybnik i FOGO Unia Leszno wrócą do normalnego rytmu sezonu 2020 w PGE Ekstralidze. Terminy zaległych meczów z ich udziałem ustali w osobnym komunikacie PGE Ekstraliga.

Komentarze

  • ania mmm...Jeśli "Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych" to kto ? Fotograf, reporter ?

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.