post image
Wojciech Kiljańczyk

Rada Miasta Rybnika podczas wrześniowej sesji podjęła m.in. decyzję o zbyciu z bonifikatą niezabudowanej działki. Teren ma zostać wykorzystany przez Stowarzyszenie Oświatowe Rodzice-Dzieciom pod budowę nowej siedziby Społecznej Szkoły Podstawowej. Ani cel zbycia działki, ani dodatkowe wyjaśnienia o zasadach przeprowadzenia operacji, nie przekonały radnych PiS, którzy podczas debaty atakowali ten sposób zagospodarowania opisywanego miejsca.

Argumentacja była różna. Radni wytknęli prezydentowi rozdawnictwo w czasie pandemii, a nawet wskazywali, że szkoła może prowadzić do niezdrowej konkurencji wobec publicznych szkół. Na nic zdały się kontrargumenty, że szkoła tworzy dodatkową ofertę edukacyjną, daje pracę wielu osobom, czy też po jej wybudowaniu miasto będzie bogatsze o kolejną ciekawą przestrzeń, za którą właściciele będą płacić podatki. Radnych nie przekonywały również odpowiedzi świadczące o tym, że uzupełnienie oferty edukacyjnej daje szansę do funkcjonowania w szkole dzieciom, które potrzebują wsparcia w rozwoju poprzez wykorzystywanie różnych form i narzędzi edukacji. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, to nowa siedziba Szkoły Społecznej zostanie wybudowana przy ul. Orzepowickiej.

Osobiście kibicuję tej inicjatywie. Jeśli się uda, Rybnik wiele zyska, a jeśli projekt nie zostanie zrealizowany, to działka wróci w ręce miasta.

Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta Rybnika

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.